Kapat
Oyun 0

Ninja Theory Hellblade’in gelirlerini Mental Health America’ya bağışlayacak

Geliştirici Ninja Theory, Hellblade: Senua’s Sacrifice’ın Xbox One sürümünden kazandığı gelirlerin bir kısmını Mental Health America’ya bağışlayacağını açıkladı.

Mental Health America 1909 yılında kurulmuş ve akıl hastalığı olanların ihtiyaçlarını karşılamayı ve tüm Amerikalıların genel ruh sağlığını geliştirmeyi hedeflemiş olan bir sivil toplum kuruluşudur.

Geliştiricinin söylediğine göre eğer oyun yayınlandığı ilk hafta içerisinde 50,000 adet kopya satılırsa, $25,000 bağış yapacağını duyurdu. Eğer bu sayı ikiye katlanır ve 100,000 kopya satılırsa, $50,000 bağış yapacağını duyurdu.

Hellblade: Senua’s Sacrifice geçen yıl Ağustos ayında PlayStation 4 ve PC’ye çıktı. Şimdi ise Xbox One sürümü de yerini aldı.

Oyun hakkında

Viking çağında kalbi kırık bir Kelt savaşçı, gördüğü akıldan çıkmayan önseziler ardından ölü sevgilisinin ruhu için savaşmak adına Viking Cehennemine giden bir göreve çıkıyor.

Nörologlar ve ruh hastalığı yaşayan kişilerin katkılarıyla oluşturulan oyun, Hellblade: Senua’nın Kurbanı, seni Senua’nın zihninin melankolik öfkesinin derinlerine çekecek.

2017 yılında bir çok ödül almış bu başarılı oyunun Steam sayfasına buradan göz atabilirsiniz.

Ferhat Çark {Alathor}

Bilgisayar programcılığı mezunu, teknoloji ve oyunlara oldukça ilgili. Tüm tecrübe ve deneyimlerini sitemiz için kullanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir