Kapat
Haberler 0

Nazar boncuklu emoji geliyor!

Akıllı telefon, tablet ve bilgisayarlardaki yazışmaları çok daha anlamlı kılan emojilere 2018 yılında yenileri ekleniyor!

Unicode Konsorsiyumu adındaki uluslararası topluluk tarafından belirlenen ve toplamda 2666 adet olarak sayısı kaydedilen emoji karakterlerine bu yıl 157 adet yeni model daha eklenecek. Apple, Google, Microsoft ve Facebook gibi teknoloji devi şirketler; Unicode Konsorsiyumu‘nun hazırladığı simgeleri kendi grafik arayüzlerine uygun olarak yeniden tasarlayıp kullanıcıların beğenisine sunacaklar.

Nazar boncuğu geliyor!

Türklerin çok sevdiği ve kötü bakışlardan koruyacağına inandığı nazar boncuğu da yeni güncellemede mevcut. Buna göre artık WhatsApp veya Facebook Messenger gibi uygulamalar üzerinden yazışırken arkadaşlarınıza nazar boncuğu gönderebileceksiniz. Nazar boncuğu emojisi, yuvarlak ve mavi bir çerçeve içinde bulunan beyaz renkten oluşuyor.

Bilindiği üzere daha önceki güncellemelerle emojilere ten rengi opsiyonu eklemişti. Yeni sürümde yer alan 77 özgün emoji karakterinde de farklı ten renkleri yer aldı. Gülücük emojileri arasına “3 kalple gülen yüz”, “Soğuk surat”, “Parti yapan surat“, “Şaşırmış surat” gibi yenileri eklendi. Ayrıca insan emojileri için de çeşitli saç renkleri güncellemeyle geldi. Bunlar arasında kırmızı, kıvırcık, kel ve beyaz saç seçenekleri mevcut. Öte yandan çizgi filmlerden aşina olduğumuz süper kahraman ve süper kötü karakterlerin de emojileri tasarlandı.

Yeni hayvanlar eklendi

Unicode Konsorsiyumu yeni güncellemede rakun, lama, hipopotam, kanguru, kuğu, sinek ve papağan gibi birçok farklı hayvanın emoji karakterini tasarladı.

Birol Çolhan {Birol Çolhan}

Teknoloji, gündem, oyun, mobil ve inceleme alanlarında yabancı ve farklı kaynaklardan aldığı yazıları sitemiz için paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir