Kapat
Narcos Rise Of The Cartels Oyunu
Oyun 0

“Narcos: Rise Of The Cartels” 2019 Sonunda Geliyor

Narcos: Rise of the Cartels adıyla satışa sunulacak olan oyun, PC ve konsollar için geliştiriliyor ve 2019’un üçüncü çeyreğinde piyasada olması bekleniyor. Curve Digital oyunu kısa bir fragman ve serinin ünlü müziğiyle birlikte sundu. İlk sezon sırasında oyun da hazır olsaydı satış rekoru kırarlardı ancak yine de oyunu bekleyen büyük bir topluluk mevcut diyebiliriz.

Fragmandan pek bir şey anlamadık ama açıkladıkları bilgiler ışığında oyunun sıra tabanlı bir strateji oyunu olduğunu öğrendik. Hatta oyunu tam bir strateji olarak da değil, aksiyon-macera oyunu olarak nitelendiriyorlar. (Süslü lalar bunlar hep…) Oyunun, dizinin ilk sezonundaki olaylar çerçevesinde şekilleneceği belirtiliyor. Oyuncu olarak ya Medellin Cartel’inin tarafını seçeceğiz, ya da polis kuvveti olan DEA’nın. Hikaye de ünlü mafya lideri Pablo Escobar tarafından anlatılacak.

Curve Digital’ın pazarlama müdürü Rosemary Buahin, “Bu proje bizim için çok heyecan verici diyor. “Diziyi zaten çok seviyoruz ve oyunu da mümkün olduğu kadar dizinin atmosferine uygun tutmayı hedeliyoruz. Buna dizide gördüğümüz mekanlar, karakterler, giysiler, müzikler ve dahası dahil. Bu aksiyon dolu, sıra tabanlı strateji tecrübesi, Narcos dizisinin ruhuna çok uygun olacak.” diye de ekliyor. Özellikle aksiyon kısmında Curve Digital hiç geride durmayacağını belirtiyor. Dizinin aksiyon sahnelerinin ve kanlı hesaplaşmalarının oyunda da aynen yer alacağı vurgulanıyor.

Oyunun yapımcılığını üstlenen Kuju da Curve Digital’ın kendilerine çok iyi bir olanak tanıdıklarını ve yapım sırasında özgürce davranabildiklerini belirtiyor. Bakalım bu kadar pozitif bir ortamdan nasıl bir oyun çıkacak ve pek de popüler olmayan sıra tabanlı strateji türü Narcos: Rise of the Cartels ile yeniden bir ivme yakalayabilecek mi…

Kerem {Kerem}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir