Kapat
Donanım 0

Microsoft yeni klavye ve mouse’ larını tanıttı..

Microsoft yeni klavye ve mouse’ larını tanıttı. Surface Klavye ve Fare oldukça şık ve kullanışlı şekilde geliyor.

Microsoft’un bugüne kadar işletim sistemi olduğu gibi üretip satışa sunduğu ürünlerinin de ne kadar iyi olduğunu hepimiz biliyoruz. Diğer teknoloji markalarına nazaran biraz uzun sayılabilecek bir aradan sonra şirket, masaüstü için çok hoş tasarımlara sahip olan klavye ve farelerini piyasada satışa sundu. Uzun süredir yeni ürün çıkarmayıp diğer teknolojilere odaklanan firma yeni ürünlerini sonunda tanıttı. Yeni ürünleri biraz tanıyalım;

surface-klavye

Surface Klavye

Oldukça ince ve şık bir tasarıma sahip Surface klavyesine wireless ve bluetooth üzerinden bağlantı kurulabiliyor. Bir stüdyo klavyesini andıran ürün, takacağınız ilk pillerle 1 yıl boyunca çalışabiliyor. Bu süre, günümüzde kullandığımız pilli klavyelere nazaran oldukça iyi. Tabii günlük kullanım oranı ve pillerin kalitesine göre değişkenlik gösterdiğini hatırlatmış olalım. Klasik bir klavye stilinde olan Surface Klavye oldukça kullanışlı şekilde geliyor.

surface-ergonomic-klavye

Surface Ergonomic Klavye

Tasarım konusunda büyük sayılabilecek değişikliğe giden Microsoft, bu klavyesini ortadan ikiye bombeli yapmış olup, bilekleriniz ve elleriniz tam rahat edecek şekilde yazmanızı sağlıyor. Aslında bu tarz klavyelerin piyasada olduğunu bilsek de marka adı Microsoft olunca insan kullanım rahatlığını ve kalitesini merak etmiyor değil.

surface-mouse

Surface Mouse

Microsoft’un bu zamana kadar ürettiği farelere nazaran daha ince ve şık tasarıma sahip olan bu yeni Surface faresi, gerek ofisiniz gerekse stüdyonuz için yeni ekip üyesi olabilir. En çok sadeliğiyle ön plana çıksa da eminiz ki oldukça kullanışlıdır.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir