Kapat
Android 0

Mi Mix 2S’in AnTuTu puanı sızdı

Xiaomi’nin yeni amiral gemisi modeli Mi Mix 2S, Qualcomm Snapdragon 845 işlemcisini kullanacak ilk akıllı telefon olmaya aday. Şimdilerdeyse hakkında birçok dedikodunun dolaştığı “Polaris” kod adlı cihazın AnTuTu puanı ortaya çıktı. Sonuçlar Mi Mix 2S’in performansı hakkına önemli ipuçları barındırıyor.

Buna göre Mi Mix 2S, Antutu‘dan toplam 270,461 puan almayı başardı. CPU, GPU, UX ve hafıza skoru olmak üzere birçok bileşenin ortalamasının alındığı puan gerçekten çok yüksek. Ancak AnTuTu uygulamasında yeni amiral gemisinin isminin Mi Mix 2S yerine “Polaris” kod adıyla gözüktüğünü belirtmekte fayda var. Kıyaslamak içinse Huawei Mate 10 Pro (Kirin 970 işlemcili) modelinin aynı uygulamada 218,000 puan aldığı hatırlanmalı.

Mi Mix 2S modelinin AnTuTu değerlerini gösteren aşağıdaki fotoğraf @Universeice isimli Twitter kullanıcısı tarafından paylaşıldı.

Yüz tanıma sistemine sahip olabilir

Çift lensli arka kamera düzeneğine sahip olması planlanan yeni Mi Mix 2S modelinde 6 GB RAM ve iPhone X tarzı “çentikli” ekran tasarımı kullanılabilir. Eğer çentikli tasarıma sahip olursa Mi Mix 2S‘in yüz tanıma sistemiyle gelmesi de şaşırtıcı olmayacaktır.

Aslına bakılırsa Xiaomi’nin 2018’in ilk yarısına kadar iki yeni amiral gemisi modeli tanıtması bekleniyordu. Bunlardan birinin Mi7 olmasına kesin gözüyle bakılıyor. Bir diğer amiral gemisi modeli ise Mi Mix 2S olabilir. Şayet Xiaomi, yeni cihazında Snapdragon 845 işlemcisini tercih edersek bu işlemciye sahip ilk telefonu da piyasaya sürmüş olacak.

Birol Çolhan {Birol Çolhan}

Teknoloji, gündem, oyun, mobil ve inceleme alanlarında yabancı ve farklı kaynaklardan aldığı yazıları sitemiz için paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir