Kapat
Markafoni'nin yeni sahibi belli oldu
İnternet 0

Markafoni’nin yeni sahibi belli oldu

Türkiye’nin popüler alışveriş sitelerinden biri olan Markafoni.com 30 Haziran 2017 tarihi itibariyle faaliyetlerini askıya alma kararı almıştı. Tüketicilere avantajlı fiyatlarla ürün sağlayarak, kendine özel bir kullanıcı kitlesi yaratmayı başaran popüler sanal mağaza, İngiltere merkezli Türk moda devi Select kadar 15 milyon dolara satın alındı.
 
Markafoni’nin satış süreci ve gelecek dönem hedefleri Select Yönetim Kurulu Başkanı Cafer Mahiroğlu göre kamuoyuyla paylaşıldı. Küresel e-ticaret sektörüyle ilgili konuşan Mahiroğlu özellikle her yıl yüzlerce yeni markanın ortaya çıktığı sektörde, kar etmenin son derece şiddet olduğunu vurgularken önemli olan şeyin marka konumlandırılmasının dürüst şekilde yapılması olduğunu söyledi.
 

2011’de 270 milyon dolara satılmıştı

Mahiroğlu yaptığı açıklamada, Markafoni’nin dürüst pozisyon alarak insanlara ulaşmayı başarmış bir şirket olduğunun altını çizerken, marka bilinirliğinin önemine uyarı çekti. Deneyimli yönetici önemli olan şeyin markayı insanların kafasına kazıyabilmek olduğunu bilhassa belirtirken, Markafoni’nin de bunu çok iyi becerdiğini söyledi. Keza kendisinin Türkiye’ye karşısında sorumluluklarının olduğunu ve kendi ülkesinde var almak istediğini vurguladığını da belirtelim.
 

Hem Bkz.2017’nin drone ile çekilmiş en iyi fotoğrafları

Öte yana Mahiroğlu, Markafoni’nin 4 sene önce 270 milyon dolara satıldığını oysa gelinen bu noktada değerinden böylece de birşey kaybetmediğini açıklama etti. Markafoni’nin kendilerine 15 milyon dolara mülk olduğunu söyleyen şirket CEO’su, 3 yılda yapacakları 15 milyon dolarlık yatırımla bunun 30 milyon doları bulacağını ekledi. Şirketin çalışan sayısı da epeyce azalmış durumda. Bu rakam da kısa zaman içerisinde 600 kişinin istihdam edileceği bir yapıya dönüşecek.
 
Markafoni yeni satın alımla birlikte işleyiş yapısında da bazı revziyonlar geçirecek. Bu konuya da değinen Mahiroğlu, “Müşteriye fazla değerler sunacağız. Herif bugün aldığı ürünü ertesi gün alacak, paket bölmeler olmayacak, bir aldığı ürünü 7 gün beklemeyecek, 5 ürün aldıysa 5 ayrı yerden 5 ayrı paket gelmeyecek, bunlar gibi yenilikler yapacağız” dedi. Markafoni’nin Cuma günü, açılışa özel bazı fırsatlar ve indirimlerle açılması planlanıyor.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir