Kapat
Madencilere yönelik AMD Radeon RX 560D duyuruldu
Donanım 0

Madencilere yönelik AMD Radeon RX 560D duyuruldu

Ekran kartı üreticilerinin sanal madencilere karşın hamleleri devam ediyor. Nvidia ve AMD bir süredir mevcut ekran kartlarını enerji verimliliği odağında elden geçirerek yeniden piyasaya sürmeye başlamıştı. Hemen yeni bir kart daha duyuruldu.

 

Eski nesilden

 

Radeon RX 560D adını taşıyan yeni ekran kartı beklenenin tersine RX 400 serisine ait bir model. Işyeri, RX 460 ekran kartını azıcık elden geçirerek yükseltmiş ve RX 560D haline getirmiş. Bilgilere kadar ekran kartı RX 560 modeline kadar yüzde 30-40 civarında daha az enerji tüketiyor. Bu Nedenle madenciler için bir alternatif ortaya çıkıyor.

 

Ayrıca Bkz.Jailbreak tarihe mi karışıyor?

896 Stream işlemcisi yer alan Radeon RX 560D kartının hızları bilinmiyor oysa muhtemelen azıcık kırpılmış durumda. Benzer şekilde grafik belleği de net değil. Orijinal modelde 2GB ve 4GB seçenekleri yer alıyordu.

 

100$ altına konumlanacak bir RX 560D ekran kartı modeli sanal madencilerin ilgisini çekecektir. 6 veya 8 adede dek ölçeklenmiş bir sistem ayrıca oldukça ucuz olacaktır keza de tatmin edici kazma oranlarına çıkacaktır. Radeon RX 560D ekran kartının sadece Çin’de satışa sunulacağı açıklandı.

 

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir