Kapat
Oyun 0

Macera Oyunu: Life is Strange…..

Dontnod Entertainment ve SquareEnix tarafından geliştirilen, seçim tabanlı grafik macera oyunu Life is Strange!

Adı pek bilinmesede bu oyun gerçekten çok müthiş! alışılanın aksine bu oyunun gidişatına siz kara veriyorsunuz!

Oyunda, Max Caufield adlı bir lise öğrencisini canlandırıyorsunuz, kahramanımız bir kız! fotoğraf çekmeyi seven 18 yaşında bir kız, okulun kızlar yurdunda kalan kahramanımıza  tuhaf şeyler oluyor!

Devam etmeyeceğim çünkü eğer oyun ilginizi çektiyse hemen indirip oynamalısınız, size hikayeden bahsedersem bana biraz kızabilirsiniz, sonuçta sonunu bildiğiniz bir şeyi neden oynayasanız.

Aslında bu bir oyundan çok bir film gibi, yani oyunu oynarken kendinizi film izliyor hatta ve hatta filmin başrol oyuncusu olduğunuzu sanıyorsunuz, oyuna kendinizi kaptırmamak elde değil, bunun nedeni oyunun size tek bir yol göstermemesi; yani isterseniz köşede duran bereli adamla konuşursunuz istersenizde onu umursamaz yolunuza devam edersiniz, isterseniz yalan söylersiniz, isterseniz tüm suçu birine atarsınız tamamen size kalmış.

Fakat dipnot:yaptığınız her şey ilerde karşınıza çıkacaktır, şayet yalan söylerseniz ilerleyen zamanlarda yalanınız ortaya çıkabilir, fakat bunu dert etmenize gerek yok çünkü kahramanımız zamanı geriye alma gücüne sahip, yani yalan söylerseniz korkmayın sadece zamanı geri alın bu kadar basit !

 

Size maceranızda başarılar dileriz…esen kalın…

 

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir