Kapat
Donanım 0

MacBook’ lara yeni klavyeler geliyor..

MacBook’ lara yeni klavyeler geliyor. Apple yeni Mac modellerinin klavyelerine ekran koyacak.

Haberleri duyulan, Apple’ ın yeni MacBook modellerinde klavyede değişikliğe gidecek dedikoduları gerçek mi oluyor? Bizimde beklediğimiz bu değişim bakalım nasıl olacak.

Bir süre sonra yeni tanıtılması beklenen MacBook Air ve MacBook Pro modellerinde değişikliğe gidilmesi bekleniyor. En büyük değişikliğin klavyeyle ilgili olması gündemdeyken bu durum tekrar daha farklı bir şekilde gündeme geldi.

Macbook’larda yer alan klavyenin üzerindeki kontrol tuşları, şimdiye kadar sabit belirli amaçlara atanmış tuşlardı. Bu tuşların değiştirilip yerine ekranlar takılacağı söylentisinin ardından şimdi klavyenin de altında e-ink denilen mürekkep tabanlı enerji harcamayan ekranlar konulacağı dedikodusu yayılmaya başladı.

Apple ürünlerini üreten Foxconn firmasından bir çalışanın paylaşımında anlatılana göre, sadece prototip aşamasında olmakla birlikte ekranlı klavyeler üzerinde çalışıldığı doğru. Yani bu demek oluyor ki yeni Mac’ lerde yeni model klavyeler göreceğiz. Bakalım bu klavyeler düşünüldüğü gibi ekranlı olarak mı gelecek, yoksa dokunmatik olarak mı? Tek emin olduğum şey Apple’ ın yine bizi şaşırtacağı.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir