Kapat
Gündem 0

MacBook Klavyeleri Çok Yakında Değişebilir

Apple’ın sevilen dizüstü bilgisayarı MacBook modellerinde kullanılan kelebek mekanizmalı klavyeler çok yakında değişebilir.

MacBook modeliyle birlikte kullanılmaya başlanan kelebek mekanizmalı klavye sebebiyle pek çok eleştiri alan Apple yeni MacBook modellerinde ağır eleştiriler aldığı klavye mekanizmasını değiştirebilir.

Yeni ürünleriyle teknolojiye yön veren şirketlerin başına gelen Apple son MacBook modellerinde daha ince klavyeler için kelebek tipi klavyelere geçiş yapmıştı. Başlangıçta kullanıcılar tarafından sevilen yeni klavye sistemi kullanım sonrasında ufak tozlarla çalışmaz hale geliyordu.

Kullanıcılar tarafından ağır eleştirilere maruz kalan Apple radikal bir karar alarak MacBook modellerinde kullandığı klavye sistemini değiştirmek için düğmeye bastı. Alınan son patente göre Apple MacBook modellerinde kelebek sistemi klavye yapısını tamamen terk ediyor ve yeni bir klavye sistemine geçiyor.

Toza Ve Suya Dayanıklı!

Şimdilik sadece çizimlerde görülen yeni klavye yapısının toza ve suya karşı dirençli olduğu görülüyor. Apple’ın şimdilik yeni klavye sistemini kullanıp kullanmayacağı bilinmese de kısa bir süre içinde yeni MacBook modellerinde yeni klavye sistemi kullanılabilir.

Burak {Burak}

Kendini bildiğinden beri teknolojiye ilgi duyan Burak edindiği ve edinmekte olduğu gelişmeleri tarafsız bir şekilde aktarıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir