Kapat
Haberler 0

MacBook Air 2018 için geri sayım başladı

Apple‘ın hafif ve kullanışlı ultrabook modeli MacBook Air‘in 2018 yılına özel versiyonu için sayılı günler kaldı. Şuan için hala daha resmî bir açıklama yapılmamış olsa da, Apple hayranları MacBook Air 2018 için nefeslerini tutmaya başladı.

Geçtiğimiz yıl Haziran ayında tanıtılan MacBook Air modelinde Intel Broadwell Core serisi işlemciler tercih edilmişti. Güncellenecek yeni modelde de bu işlemci ailesinin kullanılmasına kesin gözüyle bakılıyor.

MacBook Air 2018 ne zaman çıkacak?

2017’de tanıtılan son MacBook Air modeli, düzenlenen WWDC konferansından hemen sonra görücüye çıkmıştı. Eğer Apple bu yıl da aynı zamanlamayı takip ederse Haziran ayının ortalarında düzenlenmesi planlanan WWDC 2018’den sonra yeni MacBook Air tanıtılabilir.

Geçmişte MacBook Air modellerinin hangi aylarda tanıtıldığına baktığımızda tutarlı bir sonuç elde edebilmek mümkün olmadığı için tahminler 2018’in ortalarına işaret ediyor.

MacBook Air 2018 fiyatı ne olacak?

An itibariyle Apple‘ın satışa çıkardığı MacBook Air modelleri tamı tamına 999 $ ücretle yeni müşterilerine teslim ediliyor. Ülkemizdeki vergilerle bu rakam daha da yükselmiş durumda. Özellikle 128 GB’lık SSD’yi 256 GB’a yükseltmek istediğinizde bütçeyi biraz daha zorlayıp 200$ ek ücret ödemek zorunda kalabiliyorsunuz.

Intel’in i7 Core işlemcisine ev sahipliği yapması beklenen 2018 model MacBook Air‘lerde kullanılacak donanımlara dair net bir bilgimiz olmadığı için fiyat tahmininde bulunmak güç. Ancak her yeni modelde olduğu gibi MacBook Air 2018‘de de ciddi bir fiyat artışı yaşanacağı kesin.

Birol Çolhan {Birol Çolhan}

Teknoloji, gündem, oyun, mobil ve inceleme alanlarında yabancı ve farklı kaynaklardan aldığı yazıları sitemiz için paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir