Kapat
Lisa Su Ryzen Threadripper işlemcilerinin kutu görselini paylaştı
Donanım 0

Lisa Su Ryzen Threadripper işlemcilerinin kutu görselini paylaştı

 

AMD’nin heyecanla beklediğimiz yongaları gün geçtikçe daha da detaylı bilgilerle karşımıza çıkmaya devam ediyor. Firmanın yöneticisi ve CEO’su konumunda olan Lisa Su kişisel Twitter hesabından işlemcilerin kutu görselini paylaştı.

Ayrıca Bkz.AMD’nin Ryzen Threadripper işlemcileri soğutucusuz gelecek
 

Kutu görsel olarak oldukça bambaşka bir tasarıma sahip. görünüşe göre firma bu detayı hoş bir şekilde değerlendirmiş. bununla birlikte Lisa Su ilgili tweet’inde işlemcilerin ve Vega kartların SIGGRAPH 2017 fuarında tanıtılacağını da ekledi. Ek olarak işlemcilerin 10 Ağustos’ta satışa sunulacağını da ekleyelim.

Teknik ayrıntı

 

Özet Olarak işlemcilere göz atacak olursak, Ryzen Threadripper 1920X ve 1950X olmak üzere iki modelin satışa sunulması bekleniyor. Ryzen Threadripper 1920X 3.5 Ghz baz ve 4.0 GHz’lik üst frekansta atama yapan, 8 MB L2 ve 32 MB L3 önbellekle desteklenen 12 çekirdek 24 izlekli bir yapıya sahip.

Ryzen Threadripper 1950X ise aynı önbellek değerleriyle gelirken 16 çekirdek 32 izleğe konut sahipliği yapacak. Yonga 3.4 GHz taban ve 4.0 GHz’lik boost frekansta devir yapacak. Son olarak her ikisi de 180 watt TDP değeriyle gelecek olan yongalardan Ryzen Threadripper 1920X 799$’dan, Ryzen Threadripper 1950X ise 999$’dan alıcılarıyla buluşacak. Son olarak ilgili tweet’e aşağıdan ulaşabilirsiniz.
 

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir