Kapat
Android 0

Lineage OS 15.1 Custom Rom’u Ortaya Çıktı

Android işletim sistemini Custom Rom’lu kullanan kullanıcıların aşina olduğu LineageOS’in yeni sürümü LineageOS 15.1 kısa sürede çıkıyor.

Android işletim sistemini kendilerine has özelliklerle kullanmak isteyen kullancıların başvurduğu Custom Rom’ların en başarıları arasında yer alan LineageOS’in merakla beklenen LineageOS 15.1 yakında çıkıyor.

Kısa bir süre önce kapanan ve bir daha Custom Rom yayınlamayacağı açıklanan CyanogenMod ekibinde bulunan kişilerin kurmuş olduğu bir grup olan LineageOS’in yeni sürümü ile birlikte kullanıcılar akıllı telefonları üzerinde önemli özelliklere sahip olacaklar.

Şimdilik Android 8.1 işletim sistemine sahip destekleyen akıllı telefon modellerinde çalışan LineageOS işletim sistemiyle birlikte gelen en önemli özelliklerden birisi de işletim sistemine istenilen renk verilebiliyor. Bu yeni özellikle birlikte gelen “Automagic” özelliğiyle de kullanıcılar işletim sistemlerini duvar kağıtlarıyla uyumlu olacak şekilde aynı renk yapabiliyor. Ayrıca LineageOS’in eleştirilen yanlarından birisi olan ikon paketi desteği bulunmaması da yeni sürümle birlikte ortadan kaldırılmış durumda. Kullanıcılar yeni sürümle birlikte diledikleri ikon paketlerini işletim sistemlerine yükleyip kullanabilecekler.

Destekleyen Akıllı Telefonlar Açıklandı!

Arayüz tarafından bir takım önemli yeniliklerle birlikte gelen yeni sürüm ayrıca kameraya da barkod okuma özelliği kazandırıyor. LineageOS’in yeni sürümüyle birlikte pek çok özelliğin kullanıcılara sunulması beklenirken şimdilik LineageOS 15.1 sürümünü çalıştırabilecek olan akıllı telefonlar şöyle;

Xiaomi Mi 5

Xiaomi Mi 5S

Xiaomi Mi 5S Plus

OnePlus 3

OnePlus 3T 

OnePlus 5T 

LeEco Le Pro 3 

LeEco Le Pro3 Elite

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 

Samsung Galaxy Tab S2 8.0 

Google Nexus 6P

Google Nexus 5X

Burak {Burak}

Kendini bildiğinden beri teknolojiye ilgi duyan Burak edindiği ve edinmekte olduğu gelişmeleri tarafsız bir şekilde aktarıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir