Kapat
iOS 0

İşte iOS 12’nin tanıtılacağı tarih!

Şuan için iOS 11.3 sürümünü iPhone, iPad ve iPod sahiplerinin beğenisine sunan Apple; bu yıl içinde düzenlenecek olan WWDC 2018 etkinliğinde iOS 12’yi tanıtmak niyetinde. Bileti oldukça fahiş fiyatlarla ve kurayla satılan WWDC 2018 etkinliğinin ne zaman gerçekleştirileceği henüz kesin olarak bilinmiyor. Ancak bazı tahminler var…

Shiftdelete’de yer alan haberde WWDC 2018 etkinliğinin Haziran ayında düzenleneceği iddia edildi. Bu da yılın tam ortasına denk geliyor. Eğer bu iddia doğru ise, Apple iOS 12 için beta programını etkinlik öncesinde hayata geçirebilir. Bu da şanslı kullanıcıların iOS 12 özelliklerini diğer çoğu iPhone sahibinden önce test etmeye başlayacağı anlamına geliyor.

iOS 12 ile neler değişiyor?

Apple’ın yeni nesil işletim sistemi iOS 12 ile aşağıdaki özelliklerin iPhone ve iPad‘lerde aktif hale gelmesi bekleniyor:

  • Artırılmış gerçeklik (AR) konusuyla ilgili önemli geliştirmeler. AR oyunları için çoklu oyuncu modu da gelebilir.
  • Dijital sağlık uygulamasının yenilenmesi.
  • Ebeveyn kontrolünün iyileştirilmesi.
  • iPhone performansının daha da artırılması.
  • Siri’nin telefondaki tüm bilgilere daha fazla hakim olması.
  • “Rahatsız etme” modunun daha da iyileştirilip çağrıları otomatik meşgule alması.
  • Borsa uygulamasının baştan aşağıya yenilenmesi.

Ayrıca Bloomberg’de yayınlanan bir haberde iOS 12’nin FaceTime çağrılarında da Animoji özelliğini destekleyeceği bilgisi yer aldı. Bu gerçekleşirse görüntülü konuşma esnasında çeşitli Animojiler sayesinde eğlenceli anlar yaşanabilecek.

Genel sistem düzeltmeleri, performans iyileştirmeleri ve hata gidermeleri de iOS 12 ile kullanıcıların hayatına girecek.

Birol Çolhan {Birol Çolhan}

Teknoloji, gündem, oyun, mobil ve inceleme alanlarında yabancı ve farklı kaynaklardan aldığı yazıları sitemiz için paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir