Kapat
İnternet 1

İSLAM karşıtı oyunlara SON! Bakanlık Savaş Açtı!

İSLAM karşıtı oyunlara SON! Bakanlık Savaş Açtı! Oynamayın, oynattırmayın!

Gençlik ve Spor Bakanlığı oyunlardaki İslam karşıtlığını konu alan bir internet sitesi açtı. Pacman, CounterStrike, Call of Duty gibi oyunlar bakanlığın kara listesinde yer alıyor. Oyunlarda ki islam, türk karşıtlığına kısaca savaş açıldı.

Bakanlık islam karşıtı oyunlara savaş açtı..

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Oyunlarda İslamofobi adı altında bir internet sitesini yürürlüğe soktu. Bakanlık tarafından yaratılmak istenen farkındalık gereği, tonlarca oyuna internet sitesinde yer verildi. Ayrıca bu site, sadece oyunları teşhir etmekle kalmıyor, aynı zamanda insanları da islamofobiye karşı göreve çağırıyor. Yeni oyunları bildirebileceğiniz bir form bile yer almakta.

Kullanıcılardan oyunları ciddi bir şekilde incelemelerini isteyen bakanlık, herhangi bir İslam karşıtı unsur görüldüğünde görüntülerin kaydedilip, yollanmasını da istiyor.

bakanlik-islam-karsiti-oyunlar-icin-site-acti-2

Sitede Guitar Hero 3, Devil May Cry, Pacman, Call of Duty ve Serious Sam gibi oyun tarihindeki en popüler oyunlar yer alıyor. Oyunlar hakkında detaylara baktığınızda, yapımcı firma, satış miktarı ve elde edilen toplam geliri görebiliyorsunuz. Bunun dışında ek bilgi olarak, oyunda yapılan İslam düşmanlığı da açıklanıyor. Örnek olarak, Devil May Cry oyununda Kabe kapısının şeytan geçidi olduğu öne sürülüyor. Güzel bir direniş başlatılsa da yeterli değil.

Ayrıca işin kötü yanı araştırmaların çok eksik olması. DMC olarak gösterilen görseller aslında başka bir ünlü oyun olan Resident Evil 4’e ait. Bunu sadece 10 saniyelik bir araştırma sonunda fark edebiliyorsunuz. Daha professiyonel araştırmalarla güzel yerlere gelinebileceğine inanıyoruz. Bakalım bu savaş ülkemizde oyun gelişimini ve oynanma oranını ne şekilde etkileyecek?

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

“İSLAM karşıtı oyunlara SON! Bakanlık Savaş Açtı!” üzerine 1 yorum

  1. Ferhat dedi ki:

    Cahiller…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir