Kapat
iOS 0

iPhone X’in Düşük Fiyatlı Versiyonu Çıkabilir

Apple’ın merakla beklenen son telefonu iPhone X geçtiğimiz aylarda tanıtımı yapıldı. 10. Yık kutlaması olarak tasarlanan iPhone X özellikleri ve tasarımı bakımından birçok kişiyi kendine hayran bıraktı. Fakat fiyatı açısından birçok meraklısını üzdü özellikle de bizim ülkemizde. Şimdiye kadar çıkan en pahalı iPhone unvanına sahip olan telefon ülkemizde en az 6.099 liradan satışa çıkacak. Ancak Apple’a yakın kaynaklardan alınan bilgilere göre daha ucuz ve birçok özelliği aynı olan bir iPhone daha çıkabilir. Macotakara’nın iddiasına göre iPhone X’ten 10.000 yen yani 90 dolar daha ucuz telefonlar önümüzdeki yıl piyasaya çıkacak.

Yeni telefonların OLED ekrana, TrueDepth kameraya, Face ID teknolojisine sahip olacak. Bu telefonun gelecek yıl tanıtılması bekleniliyor. Geçtiğimiz aylarda da haberlere daha büyük ekranlı iPhone’lerin yolda olduğu çıkmıştı. Ayrıca ekranlarda değişiklik yapılacağı da belirtildi. iPhone 8 ve iPhone 8 plus’ta halen daha LCD ekran kullanılıyorken Apple bundan sonraki telefonlarda OLED ekrana geçiş yapacağı belirtildi. Yeni çıkacak telefonun iPhone XI adında olacağı dedikoduları da ortalıkta konuşuluyor.

iPhone X Türkiye Fiyatı

Yenilenen paslanmaz kasası ve güçlü performansı ile merakla beklenen iPhone X Amerika’da 3 kasımda satışa sunulacak. Ülkemizde de kasımın sonlarına doğru satışa sunulması bekleniyor. Apple Türkiye’nin açıkladığı fiyatlara bakılırsa Türkiye’deki iPhone sevdalıları bir hayli zorlanacak. Çünkü fiyatlar ütopik bir derecede pahalı. Açıklanan fiyatlara göre 64 GB hafızalı iPhone X başlangıç fiyatı 6.099 TL, 256 GB hafızalı iPhone X fiyatı ise 6.899 TL.

iPhone X Özellikleri

Apple gövdede değişikliğe giderek paslanmaz cam/çelik gövde kullanmıştır. 10. yıl kutlaması olarak piyasaya sunulan telefonda hiç şüphesiz en göze çarpan detay ekranın çerçevelerinden tamamen kurtulmuş olmasıydı. Klasikleşmiş home tuşu kaldırıldı ve yerine telefonu açmak için face ID teknolojisi geliştirildi. Bu teknoloji ile telefon yüzünüzü tarayarak açılacak. Az ışıkta bile çalışan bu uygulama gözlük, şapka gibi aksesuarlar olsa bile yüzünüzü tanımlayabilecek. Fece ID ön kamera, nokta projektör, kızılötesi kamera gibi özelliklerden faydalanarak çalışıyor.  

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir