Kapat
Gündem 0

iPhone uygulamalar çöküyor, iPhone değişik karakter sorunu!

iPhone‘ larda tespit edilen farklı bir açık tüm iPhone cihazlarının çökmesine neden oluyor. Yazılım sorunuyla ilgili olan bu durum bir çok Apple kullanıcısını çileden çıkarmış durumda. Farklı bir karakteri görüntüleyen tüm iPhone telefonları çöküyor. Uygulamalar girilmez hale geliyor. Cihaz kapatılıp açılsa dahi geçmeyen bu sorun Instagram, Twitter ve Whatsapp gibi popüler uygulamalarda da söz konusu. Telugu diline ait spesifik bir karakteri SMS veya herhangi bir şekilde iPhone kullanıcısı olarak gönderimini aldıysanız mesajı açmasanız dahi telefonunuzun uygulamaları çöküyor.

Bir çok troll kullanıcılar bu durumu fazlasıyla yayarak daha çok kullanıcının bu hataya düşmesine neden oluyor. Instagram‘ da yorum, Twitter‘ da RT olarak yapılan bu karakter Whatsapp yoluyla da yayılmaya devam ediyor. Troll kullanıcılar hikayelerinde de bu karakteri paylaşarak bir çok kullanıcıyı zor durumda bırakıyor. Apple ise yayınladığı bir güncelleme ile bu soruna geç de olsa bir çözüm getirmiş gibi duruyor.

Eğer resimdeki karakteri gördüyseniz ve iPhone kullanıcıysanız her şey için çok geç demektir. Haberimizi okuduysanız bu karakteri görmemek için elinizden geleni yapmanız konusunda sizleri uyarıyoruz. iPhone cihazlarını iOS son sürümüne yükseltirseniz böyle bir sorunla karşılaşmazsınız.

NOT: Aldığımız diğer bir bilgiye göre eğer iPhone’ unuz bu karakter nedeniyle çöktüyse sırasıyla;

” RESCUE “

” system_restart_sonofbitches “

Bu mesajları tekrar size attıklarında hata düzeliyor.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir