Kapat
iOS 0

iPhone’ unuz mu çalındı? iPhone’ umu Bul ne işe yarar?

iPhone’ unuz mu çalındı? iPhone’ umu Bul ne işe yarar? iPhone’ umu Bul nasıl kullanılır?

Genel olarak herkesin bildiği iPhone’ umu Bul uygulaması hakkında bugün nasıl kullanılır? Ne işe yarar? Bunlar hakkında bilgi vereceğiz. Öncelikle iPhoneumu Bul eğer ki iPhone‘ ununuzu kaybederseniz bulmanıza yarıyor. iPhone‘ un konumunu PC/MAC veya IOS Tablet/Telefon‘ lardan görebiliyorsunuz. Uygulama aynı zamanda araç takibi yapmanıza da olanak sağlıyor. Bu şekilde iPhone‘ un konumuna bir yol tarifi görebiliyorsunuz.iPhone‘ unuza bu uygulama üzerinden erişebilmek için Apple Kimliğiniz ve şifrenizle uygulamaya giriş yapmanız gerekiyor. Tabi ki kaybolan cihazınız üzerinde de o Apple Kimliği kullanılıyor olması gerekli. Tabi ki iPhone’ umu Bul uygulaması bundan ibaret değil. Kayıp Modu ile kaybolan iPhone üzerinde ekrana mesaj ve size ulaşılabilmesi için bir telefon numarası bırakabilirsiniz. Aynı zamanda evinizde veya yakın bir alanda telefonunuzun olduğunu düşünüyorsanız, Ses Çal butonu ile telefonunuzun farklı bir zil tonu ile çalmasını sağlayabilirsiniz.

Bir diğer kullanım şekli olarak da çalınan iPhone‘ larınız için işe yarayabilir özellikler sunan uygulamada eğer internet ile bağlantınız doğrudan kesilmemiş veya biri cihazınızı Uçak Moduna almadıysa yada kapatmadıysa bu uygulama ile iPhone‘ ununuzun konumuna erişebilirsiniz. Kayıp Modu ile ekrana uyarı ve numaranızı bırakabilirsiniz. Genel olarak çalınan bir iPhone kapatılacağından bunlar malesef ki telefonunuzu size geri getirmeyecek. Yinede uygulamanın sunduğu diğer bir özellik olarak iPhone’u Sil butonu ile kaybolan, başkasını tarafından alınan cihazınızın kişisel verilerinizi yani resim, video, notlar, banka hesapları, çeşitli uygulamalar ve numaralarınız gibi kişisel özel verilerinizi sıfırlayabilirsiniz. Bu özelliğin kötü bir yanı olarakta iPhonu‘ u Silerseniz bir daha iPhone‘ un konumuna erişemezsiniz. Eğer telefonunuz kapalı veya internete bağlı değilse bu özelliği çalıştırdığınızda iPhone‘ un internete bağlanmasını bekleyecek ve bağlandığında otomatik olarak sıfırlayacaktır. Sıfırlama işlemi gerçekleştiğinde iPhone‘ da kullandığınız hesaptan çıkmak için bir seçenek ile karşılaşacaksınız. Hesaptan çıkarsanız iPhone‘ unuzu sizden alan kişi eğer ekran şifresi yok ise veya ekran kilidi kırılmışsa dilediği gibi kullanabilir. (Eğer BTK‘ yı arayıp iPhone‘ un IMEI numarasını kapattırmadıysanız.)

iPhone’ umu Bul uygulaması hakkında söyleyeceklerimiz bu kadar. Aslında oldukça işe yarayan bu uygulama çalıntı ile ilgili durumlar için biraz daha geliştirilebilir. Aynı zamanda eğer arkadaşlarınızın Apple Kimliği‘ ni biliyorsanız nerede olduklarını görebilir, ekrana küçük mesajlar bırakarak hoş bir sürpriz yapabilirsiniz.

 

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir