Kapat
Gündem 0

iPhone 8 yeni tasarımıyla gelecek. Hayal gerçek oldu!

iPhone 8 yeni tasarımıyla gelecek. Hayal gerçek oldu! Konsept model sonunda gelecek!

Yıllardır aklımızı kurcalayan, teknolojiden uzak sitelerde sürekli yeni iPhone modeli olarak yayınlanan iPhone Konsept tasarımı yeni iPhone modeli olarak gelebilir. iPhone 5‘ ten bu yana sürekli bir sonra ki modelin çerçevesiz olacağı ekran görüntüleri paylaşıp, haberleri yazılıp duruyordu. Bu asılsız haberler sonunda gerçek oluyor.

Apple‘ ın uzun süredir tasarım değişikliğine gitmemesi kendi kullanıcılarını bile sinirlendirmişti. Ancak bu durum 10. Yıla özel iPhone‘ un özel tasarıma sahip olacağını gösteriyordu. Haberini yaptığımız Xiaomi Mi Mix gibi çerçevesiz telefonların hayatımıza girmesi bu bilgileri kuvvetlendirdi.

iPhone‘ un Plus modellerinin oldukça büyük olması ama ekran boyutunun yinede telefon boyutuna göre daha küçük kalması kullanıcıları rahatsız eden diğer bir sorundu. Apple 5.5 inçlik bu durumu kırarak iPhone 8 modelinin 5.8 inç boyutuna çıkabileceğini düşünüyoruz. Apple tasarımda çok önemli değişikliklere giderek tamamen çerçevesiz ekran getirip aynı zamanda ana ekran tuşunu kaldırabilir.

iPhone 7s yerine 10. yıla özel olarak direk iPhone 8 geleceği ve yeni iPhone modelinin çerçevesiz olacağı artık kesin gibi duruyor. Bu konu hakkında daha fazla bilgi aldığımızda sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

iPhone 8 internette dolaşan Konsept resimlerini sizler için sıraladık. Bakalım iPhone 8 hangi konsept resmine benzeyecek.

iphone-8-aslantek

Oldukça güzel görünse de tasarım fazlasıyla ince olmuş. Detaylara baktığımız da yine diğer iPhone modellerine benzediğini görebiliyoruz. Bu modelde ana ekran tuşu da kaldırılmış.

iphone-8

Bu modelde ise kulaklık girişi tekrar görünüyor. Bilindiği üzere Apple kulaklık girişini iPhone 7 modellerinde kaldırmıştı. Bu durum diğer modellerde de devam edecektir. Kulaklık girişi olmadığını düşünürsek iPhone 8 bu modele de benzeyebilir. Ana ekran tuşu ekrana farklı bir şekilde koyulmuş.

iphone-7-yeni-700x385

Gelebileceğini düşündüğümüz en mantıklı konsept gibi duran bu model oldukça şık duruyor. Ana ekran tuşu için alt tarafı ve üst çerçevesi sabit. Kenarlar ise neredeyse 0.1 mm gibi duruyor. Yeni iPhone modeli bu resimde ki gibi olma ihtimali yüksek.

iphone-8-teknoloji

Bu modelin kasası ise iPhone 5, 5s ve 5SE‘ yi andırıyor. Apple‘ ın eski kasa tasarımına döneceğini tahmin etmiyoruz. Tahminen bu tasarım bir sonra ki iPhone modeline benzemeyecek.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir