Kapat
iOS 0

İphone 7 Prototip Videosu İnternete Düştü

Şimdiye kadar ki genellikle düşük çözünürlükteki bir çok fotoğraf ve videolarla ortaya çıkan iPhone 7’nin tüm detaylarının net şekilde görüntülenebildiği yeni 4K videosu yayınlandı.

Apple’ın önümüzdeki Eylül ayı içerisinde tanıtması beklenilen yeni amirallerine dair paylaşımlar bildiğiniz gibi tüm hızıyla devam ediyor. Donanım özelliklerinden daha çok tasarımıyla gündeme gelen ve merak edilen iPhone 7 hakkında şimdiye kadar ulaşılan bilgilere göre anten çizgilerinin kenarlara taşınacağı, 3.5 mm kulaklık girişinin yerini Lightning bağlantısının alacağı, kamera lensinin büyüyeceği ve çift kameranın yer alacağı kısmen netlik kazandı diyebiliriz.

Tasarım açısından fazla değişiklik beklenmemesi ben dahil tüm kullanıcıları üzmüş gibi görünsede şimdilik Eylül ayını beklemekten başka çaremiz yok gibi. İphone 4s’ ten sonra 5, 5s’ ten sonra 6′ nın tasarımlarının büyük değişikler göstermesi ve daha güzel tasarımların olması 7 de ki beklentileri ne kadar arttırsada ortaya farklı bir şey çıkmayacak gibi duruyor.

Cihazın alt bölümüne 3.5 mm kulaklık girişinin kaldırılmasıyla birlikte gelen ses delikleri dikkat çekiyor. Bu bölümün stereo ses için mi yoksa mikrofon amacıyla mı yerleştirildiği ise belirsizliğini koruyor. Yan tarafta yer alan, sesin kolaylıkla açılıp kapatılmasını sağlayan butonun kaldırılacağı iddia ediliyordu fakat görüntülere bakılırsa ilgili tuş yerini koruyor.

Diğer taraftan uzun süre önce ortaya çıkan ve iPhone 7’ye ait olduğu belirtilen telefon kılıfının cihazla uyum gösterdiği dile getiriliyor. Tasarım itibariyle bir önceki modelle çok fazla farklılıklar göstermeyen iPhone 7’nin donanım açısından ne gibi yenilikler sunacağı ise merak ediliyor.

İphone 7 vs 7 Plus Prototype Videosu:

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir