Kapat
iOS 0

iOS 11.2.6 güncellemesi yayınlandı

ABD’li teknoloji devi Apple, iOS 11 işletim sistemi için yeni bir güncellemeyi yayına verdi. En son bir ay önce çıkan iOS 11.2.5’in peşinden yayınlanan güncellemeyle iOS’un sürümü 11.2.6’ya yükselmiş oldu. Hatırlanacağı üzere iOS 11.2.5 ile HomePod, Kontrol Merkezi ve Siri haberleriyle ilgili güncellemeler cihazlara dağıtılmıştı.

,

Her zaman olduğu gibi yine OTA şeklinde dağıtılan iOS 11.2.6 güncellemesi iPhone ve iPad’lerde kullanıma açıldı. Siz de Ayarlar > Genel > Yazılım güncellemesi menüsüne erişerek güncellemeyi WiFi ağı üzerinden indirmeye başlayabilirsiniz.

Çökme hatası tarihe karıştı

Hindistan’a özgü bir dil olan Telugu alfabesinden bazı özel karakterlerin iMessage uygulamasını çökerttiği haberi geçtiğimiz hafta teknoloji sitelerinin gündemine bomba gibi düşmüştü. Apple’ın saç baş yolduran bu hatayı hemen telafi etmesi ise kullanıcıların takdirini kazandı.

Üstelik Telugu diline ait bu harflerin yol açtığı hatadan etkilenen uygulamalar sadece iMessage ile de sınırlı değildi. Safari, WhatsApp ve Facebook Messenger gibi uygulamalarda görüntülenen özel karakter uygulamaların çalışamaz hale gelmesine sebep oluyordu.

Güncelleme herkesin kullanımına açık

Yeni çıkan iOS 11.2.6 güncellemesiyle nihayet bu hata tarihe karışmış oldu. Ayrıca güncellemeye dair açıklama yapan Apple, üçüncü parti bazı uygulamaların harici aksesuarlara bağlanırken yaşadığı sorunların giderildiğini de not düştü. Eğer siz de arkadaşlarınızın muzip şakalarına maruz kalıp uygulamalarınızın çökmesini istemiyorsanız, bir an önce yeni çıkan güncellemeyi iOS işletim sistemini kullanan cihazlarınıza indirmek isteyebilirsiniz.

Birol Çolhan {Birol Çolhan}

Teknoloji, gündem, oyun, mobil ve inceleme alanlarında yabancı ve farklı kaynaklardan aldığı yazıları sitemiz için paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir