Kapat
iOS 0

iOS 11.2.5 ile ekranınızı Facebook’ta canlı yayınlayabileceksiniz

Hiçbir ekstra uygulamaya gereksinim duymadan ekran kaydı alabilme özelliğiyle gelen iOS 11, bu yenilikle herkesi heyecanlandırmayı başarmıştı. Android cihazlarda uzun süredir var olan bu fonksiyonun nihayet iPhone ve iPad‘lere gelmesi elbette sevindiriciydi. iOS 11 çıkana kadar Jailbreak yapmadan, üçüncü parti bir yazılım kurup bilgisayara bağlanmak zorunda kalmadan ekran kaydı yapabilmek tam bir işkenceydi doğrusu.

İlk önce kayıt tuşu değişti

Şimdi ise iOS işletim sistemiyle çalışan cihazları kullanan kişileri heyecanlandıran başka bir yenilik daha var. iOS 11 beta güncellemeleri kapsamında ilk kez “Ekran kaydı” metni yerine “Canlı yayını başlat” yazısı kullanıldı. Bu da Apple’ın oyuncular için canlı yayın yapma özelliğini sunacağı şeklinde yorumlandı.

Bugün geldiğimiz noktada ise yeni yayınlanan ve çoğu Apple ürününe yüklenebilen iOS 11.2.5 güncellemesiyle Apple, iPhone ekranınızı Facebook’tan canlı olarak yayınlayabilmenize imkân tanımaya başladı!

Bunun için kontrol merkezini açıp Ekran Kaydı ikonuna 3D dokunmanız yeterli. Kısa bir süre parmağınızı bastırdıktan sonra ekran kaydının nerede yayınlanmasını istediğinizi belirleyebilirsiniz. Facebook‘ta yayınlamayı seçtiğiniz andan itibaren canlı yayın açıp sesinizi ve iPhone ekranınızdaki tüm görüntüleri arkadaşlarınızla canlı olarak paylaşabilmeniz mümkün.

Peki bu ne işe yarayacak? Dahası, buna ihtiyaç var mıydı? Henüz bu soruların cevabını vermek için erken. Mobil oyun oynarken Facebook‘tan canlı yapmak iyi bir fikir olabilir, ancak Twitch dururken neden Facebook? Bu soruların cevabı ilerleyen dönemde gün yüzüne çıkabilir.

Birol Çolhan {Birol Çolhan}

Teknoloji, gündem, oyun, mobil ve inceleme alanlarında yabancı ve farklı kaynaklardan aldığı yazıları sitemiz için paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir