Kapat
Intel’in baş mühendislerinden birisi firmadan ayrıldı
Donanım 0

Intel’in baş mühendislerinden birisi firmadan ayrıldı

 

François Piednoël, isim olarak çoğumuz bilmesek de kullandığımız Intel işlemcilerde imzası olan kayda değer bir mühendis. Katmai kod adlı ilk tür Pentium 3 işlemcilerinden tutun hali hazırdaki Kaby Lake işlemcilerine değin bir çok yongada emeği geçen, 20 yıldır Intel’in kadrosunda bulunan François Piednoël bugün itibariyle firmadaki kariyerine son vermiş bulunmakta.
Hem Bkz.Core i7-8700K’nın detayları gözüktü: 6 çekirdek, 95 Watt
 

Baş mühendis kişisel Twitter hesabından gönderdiği tweet’le bu sabahleyin idare birimine zorunlu bildiriyi yaptığını duyurdu. Ayrıca kendisini yeni maceraların beklediğini açıklayan François Piednoël’in planları hakkında henüz bir bilgi mevcut değil.

AMD’ye geçebilir mi?

 
Bilgisayar endüstrisinin büyük isimlerinden olan mühendisin ileride AMD’ye geçip geçmeyeceğine dair şimdiden kafalarda soru işareti oluşmuş durumda. Şimdilik firmada geçirdiği yıllara dair bir takım hatıralarını paylaşan tecrübeli ad geçirdiği 20 yılın ona bazı dersler verdiğini ve bu dersleri zamanla heyecan dolu yeni mühendis adaylarıyla paylaşacağını belirtti. Son olarak ilerleyen günlerde gelişmeleri hep birlikte peşine düşüp takip ediyor olacağız.
 
İlgili tweet’e aşağıdan ulaşabilirsiniz.
 

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir