Kapat
Intel işlemcilerdeki hata ile ilgili çarpıcı gelişme!
Donanım 0

Intel işlemcilerdeki hata ile ilgili gelişme!

 

Takriben bir hafta önce yayılan haberlerden hatırlayacağınız üzere debian.org’un mail listesinde yayınlanan tavsiyede Intel Sky Lake ve Kaby Lake işlemcilerindeki bir hata nedeniyle çeşitli problemlerle karşılaşmamak namına modellerin sanal izlek özelliğinin devre dışı bırakılması öneriliyordu.
 
Keza Bkz.RX Vega SIGGRAPH fuarında tanıtılacak

Hata geçtiğimiz nisan ayında düzeltilmiş!

 

Sorunla ilgili olarak Intel’e sorulan soruya firmanın cevabı gecikmedi. Cevapta ilgili hatanın daha önce Intel göre keşfedildiğine ve geçtiğimiz nisan ayında da gerekli BIOS güncellemelerinin dağıtıldığına yer verildi. Dolayısıyla BIOS sürümünüzü yoklama etmenizde ve üreticinize konu ile ilgili danışmanızda yeniden menfaat var.

Son olarak gerçekte sorun bir gerçeği bizlere tekrardan hatırlatmış oldu. Bazen sistemimiz o lahza sorunsuz çalışıyor gibi göründüğünden ötürü her ne dek güncelleştirmeleri yüklemeye gerek görmesek de bu gibi durumlara ve emniyet açıklarına karşısında emniyette edinmek adına yazılımlarımızı aktüel tutmakta üstünlük var. Örneğin tüm dünyayı etkisi altına alan WannaCry zararlısından Windows güncelleştirmelerinin etkin olduğu bilgisayar sahipleri etkilenmemişti. Daha önceki ilgili haberimize buradan ulaşabilirsiniz.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir