Kapat
Donanım 0

Intel, Ekran Kartı Dönemini Kapatıyor!

Intel cephesinin merakla beklenen yedinci nesil işlemcileri hakkında yeni detaylar meydana geldi. Intel’in yeni nesil işlemcileri harici ekran kartı satın alma dönemini bitirebilir!

intel-kaby-lake-pcIntel, işlemci dünyasında sözü geçen, başarılı bir şirket. Yıllardır başarılı ve çok çeşitli alanlar için ürettiği özel işlemciler ile kullanıcılar tarafından oldukça sevilen bir marka.

Şirketin yeni nesil işlemcileri hakkında duyurulan yeni bir detay özellikle oyuncuları oldukça heyecanlandıracak gibi gözüküyor.

Kaby Lake kod adıyla piyasaya sürülecek olan yedinci nesil i serisi işlemciler ile dahili GPU performansı zirveye ulaşacak.

dsc00505-100599430-large

4.5 GHz saat hızına çıkabilen Intel Core i7 7700K‘nın sahip olduğu dahili GPU ile yeni nesil oyunların dahi oynanabileceğini söylense de iddiaların gerçeği yansıtıp yansıtmadığını önümüzdeki bir kaç ay içerisinde öğrenebileceğiz.

Yeni nesil işlemcilerin GPU performansı, 4K gibi yüksek çözünürlükler isteyen kullanıcılar için hala yetersiz kalacak olsa da Full HD veya 2K gibi nispeten daha düşük çözünürlüklerden memnun olan kullanıcılar için oldukça sevindirici bir haber.

 

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir