Kapat
Mobil 0

Instagram’a Portre Modu geliyor, Çift kameraya gerek yok!

Son zamanlarda sektörde yer alan birçok amiral gemi telefonlarında karşılaştığımız “Portre Modu” yeni Instagram güncellemesiyle her kullanıcıya gelecek.

İlk defa HTC One M8 model akıllı telefonuyla birkaç yıl önce karşımıza çıkan portre modu, belli bir süre sonra iPhone 7 Plus modeliyle tüketicilere sunuldu. Bugün ise neredeyse her amiral gemi modelim yer alan bu özellik çift kamerayı mecburen şart kılıyor. Çift kamerası olan her telefon bu modu destekliyor.

Hatta Google‘ın getirdiği özellikle beraber çift kamera olmadan portre modu kullanabilen Instagram da aynı şekilde alan derinliği oluşturmanın yolunu bulmuş durumda.

Instagram’da “Hikayeler” kısmında aktif olacak olan bu yeni özellikle beraber sosyal medya platformuna “Focus” seçeneği aktif edilerek telefonlarınızda selfie gibi görüntü çekmeniz yeterli. Portre modu ise Instagram tarafından otomatik olarak uygulanacak ve kullanıcı sadece fotoğrafı kaydetmekle uğraşacak.

Akıllı telefonunuzda Instagram’ın yardımıyla portre modunda fotoğraflar çekmek için ekran kısmında bir yüz istenecek ve algılanan yüzden sonra arkaplan bulanıklaştırılacak. Böylelikle arka plan bulanık ve kişi öne çıkacak.

Popüler olan sosyal medya uygulaması Instagram’ın “Focus” özelliği ile kullanıcılar artık Portre modu gibi fotoğraflar çekebilecek. Şimdilik pek başarılı görülmeyen özellik ilerleyen günlerde geliştirilerek daha güzel olabilir. Özelliğin net bir şekilde ne zaman kullanılacağı ise henüz açıklanmış değil. Ancak önümüzdeki haftalarda gelmesi bekleniyor.

Instagram takipçi satın almak ucuz ve güvenilir olarak tam burada!

Harun {Harun}

14 yıllık bilgisayar geçmişi olan ve Teknoloji meraklısı bir yazar...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir