Kapat
Android 0

HTC’nin yeni orta seviye telefonu ortaya çıktı!

Dünyanın en büyük benchmark uygulamaları arasında yer alan GeekBench, zaman zaman yeni akıllı telefon modellerinin ilk kez görüntülendiği bir mecra olarak da haber sitelerine konu olabiliyor. Bugün ise HTC‘nin yeni orta seviye akıllı telefon modeli GeekBench‘te görüldü.

Model numarası 2Q5W1 olan bu gizemli cihaz, Tayvan menşeli HTC’nin yeni amiral gemisi modeli olmaktan çok uzak özelliklere sahip. Daha çok orta segmente hitap etmesi planlanan yeni HTC modelinde Qualcomm Snapdragon 625 işlemcisi ve 3 GB RAM özellikleri yer alıyor.

Cihazın ismi HTC U11 Lite olabilir

HTC U11 halihazırda 3 farklı model adı altında piyasada varlığını sürdürüyor: HTC U11+, U11 Life ve U11 Eyes. Bu yeni modelin ismi ise HTC U11 Lite olabilir. U11 ailesinin en ucuz ürünü olan U11 Life‘a kıyasla daha düşük özelliklere sahip olan U11 Lite‘de suya dayanıklılık, Edge Sense teknolojisi ve muhtemelen USonic kulaklık deneyimi müşterilerin karşısına çıkabilir.

Hatırlanacağı üzere HTC U11 Life modelinde Qualcomm Snapdragon 630, suya dayanıklılık ve gürültü engelleyici kulaklık yazılımı bulunuyordu. U11 Lite‘de de bu özellikler aynen yer alırken, daha düşük özellikli bir işlemci modeli tercih edilebilir.

Metal yekpare kasa!

HTC‘nin gizemli ve yeni modeline dair söylentilerden biri de cihazın HTC One A9‘un bir üst versiyonu olacağı yönünde. Eğer bu iddia doğru çıkarsa yeni cihazda metal yekpare kasa kullanımına şahit olabiliriz.

Birol Çolhan {Birol Çolhan}

Teknoloji, gündem, oyun, mobil ve inceleme alanlarında yabancı ve farklı kaynaklardan aldığı yazıları sitemiz için paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir