Kapat
Android 0

HTC Desire 12 özellikleri belli oldu!

Tayvanlı HTC firması en son yeni bir Desire modeli çıkaralı bayağı oldu. Aradan geçen süre zarfında HTC hayranları şirkete yeni Desire modeli için baskı yapınca şirket harekete geçme kararı almışa benziyor. Daha çok HTC U11 Life gibi ucuz modelleri piyasaya sürerek Desire ürün gamını kendi başının çaresine bakmaya terk eden HTC, şimdilerde yeni modeli için çalışmalara başlamış durumda. Bu iddiaların kaynağı ise ünlü Twitter kullanıcısı Evan Blass olarak kayıtlara geçti.

HTC Desire 12 için çalışmalar başladı

Giriş seviyesi özelliklere sahip olması planlanan HTC Desire 12’nin teknik özelliklerini paylaşan Blass, cihazda düşük özellikli bir MediaTek işlemcisinin kullanılacağı bilgisini verdi. 2 GB RAM ve 16 GB dahili hafızaya ev sahipliği yapması planlanan modelde 2,730 mAh kapasiteli bir batarya da yer alacak. Ekran kısmında ise 18:9 orantılı 5.5 inçlik bir seçimde bulunulacak.

Plastik gövdeyle gelebilir

Şuan için elimizde Desire 12‘ye ait herhangi bir tasarım veya görsel mevcut değil. Ancak tahminler, HTC‘nin daha önce de U11 Life isimli ucuz modelinde yaptığı gibi Desire 12‘de de plastik bir gövde tercih edeceği yönünde.

Cihazın çıkış tarihi, fiyatı veya satışa sunulacağı ülkelere dair de elimizde hiçbir bilgi yok. Ancak MWC 2018‘den sonra HTC Desire 12 hakkında daha detaylı bilgiye ulaşabilmeyi ümit ediyoruz. Yeni HTC Desire 12 modelinin fiyatının ise 150-200 $ bandında olacağı tahmin ediliyor.

Birol Çolhan {Birol Çolhan}

Teknoloji, gündem, oyun, mobil ve inceleme alanlarında yabancı ve farklı kaynaklardan aldığı yazıları sitemiz için paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir