Kapat
Donanım 0

HP’den Bir İlk, Ekranı Yalnız Siz Göreceksiniz…

Hpnin yeni ekran görüntüleme teknolojisi ile farklı açılardan ekranın görüntülenmesini önlüyor

Günümüz bilgisayar kullanıcılarının belki de en büyük şikayeti, bilgisayar üzerinde çalışırken, özel iş dosyalarıyla uğraşırken yada chat yaparken kullandıkları ekranın başkaları tarafında da görünebilecek olması yüzünden yapamaması yada engellemesi. Bu  parlak ve net ekranlar sayesinde aynadaki yansımada bile rahatlıkla okunabilecek düzeyde ekranlara sahipler

Kullanıcıların şikayeti üzerinde çalışan Hawlett Packard(Hp) bu şikayeti göz önünde bulundurarak Sure View teknolojisini geliştirdi.

Peki ne bu Sure View Teknolojisi ?

 

Bu teknolojisi sayesinde aldığımız ilk haberlere göre ekranın sadece belirlenmiş bir açı tarafından görüntülenmesine müsade edecek böylelikle birlikte farklı açılardan bakan kişilerin ekrantaki görüntüyü görmesini engellemiş olacak.

Teorik olarak baktığımızda teknolojinin ne kadar verimli olacağı tartışma konusu iken pratikte işler biraz daha zor olacak. şuana kadar ne kadar işe yarayacağı hakkında pek bi bilgimiz yok ama HP bu teknoloji üzerinde oldukça kararlı bir şekilde adımlarını atmaya devam ediyor.

Bu teknolojiye sahip ilk dizüstü bilgisayarları önümüzdeki ay çıkacak yeni bilgisayarlarda görmek de mümkün…

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir