Kapat
Hollow Knight Silksong
Oyun 0

“Hollow Knight: Silksong” Efsane Devam Ediyor

En başarılı bağımsız oyunlarından biri olan Hollow Knight’ın devam oyunu sonunda duyuruldu. Herkes oyuna bir DLC’nin geleceğini düşünürken, yapımcı Team Cherry ters köşe yapıp Hollow Knight: Silksong’u duyurdu ve yepyeni bir oyun olduğunu belirtti.

Yeni Hollow Knight’ın, yepyeni bir kahramanı var: Hornet. Kaçırılıp bir hükümdarlığın bölgesine getirilen Hornet, buradan kaçmak için büyük bir mücadeleye giriyor ve 150 tane yeni düşmanla karşılaşıyor. Oyunun fragmanını izlerseniz –ki mutlaka izleyin- göreceksiniz ki oynanış inanılmaz hızlı ve eğlenceli.

Hem platform yeteneğinizi konuşturacağınız alan ve mücadelelerle dolu, hem de özel yetenekleriniz ve silahlarınızla harikalar yaratacağınız kısımlarla. Sırf fragmandan görünen kısmıyla bile zorlayıcı olacağı belli olan oyunu bitirdiğinizde Silk Soul adında bir modun açılacağı da belirtiliyor. Bu mod oyunu hepten zor bir hale sokup hardcore oyuncuların yüzünü güldürecek. Aslında bir DLC olarak planlanan ama yapım aşamasında biraz fazla büyüyen Silksong, platform veya daha güncel tanımıyla Metroidvania türü için çok güzel bir eklenti olacağa benziyor. Her bağımsız oyunun tercihi olan Switch’in yanında oyun PC’ler için de hazırlanıyor ve ileride başka konsollara da uyarlanacağı söyleniyor. Oyunun çıkış tarihi ise henüz kararlaştırılmış değil.

Kerem {Kerem}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir