Kapat
Hepsiburada platformu satılıyor mu?
İnternet 0

Hepsiburada platformu satılıyor mu?

Ülkemizde elektronik ticaret sektörünün öncülerinden olan ve büyük bir ticaret hacmine sahip olan Hepsiburada platformu, yakın zamanda yeni bir çatı altına girebilir. Doğan Holding ve Abjaar ortaklığı satış alternatifleri üzerinde duruyor.

 

Büyük birleşme

 

Platformun yüzde 75 hissesine sahip olan Doğan Holding ve kalanını elinde bulunduran Ortadoğu’nun en büyük yatırımcısı Abjaar, daha önce gündeme gelen iddialara tarafından ya yani bir iki taraflı ya da komple satmak için Goldman Sachs firmasına yetki vermişti.

 

Hepsiburada için potansiyel alıcılar olduğu ifade ediliyor fakat isimler net değil. Toplam satış bedelinin 1 milyar dolara kadar çıkabileceği belirtiliyor. 2015 yılında Abjaar, 100 milyon dolar karşılığında şirkete müşterek olmuştu. Bugüne kadar ülkemizde e-ticaret hacminin ve dolambaçlı olarak Hepsiburada’nın öneminin artması sebebiyle pazar değerinin 1 milyar dolara ulaştığı düşünülüyor.

 

Keza Bkz.Microsoft şantaj yazılımlarına önlem alıyor

Platformun olası alıcıları aralarında Amazon ismi de geçmişti. Amazon yükselme eğilimindeki pazarlara daima alaka duydu. Mart ayında Ortadoğu’nun en büyük e-ticaret sitesi Souq’u satın bölge işyeri için Türkiye’de potansiyel hedefler arasındaydı. Ne var oysa Amazon’un ülkemizde fazla yakında resmi olarak faaliyete başlayacağı da gündemdeki söylentiler aralarında. Bu pencereden bakınca olanak biraz daha güçsüz bir hal alıyor. İlerleyen günlerde konunun daha net bir gidişat almasını bekliyoruz.

 

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir