Kapat
İnternet 0

Hacking Yarışması 20 Ekim’ de başlıyor.. Türkiye’ nin en büyüğü!

Türkiye’nin Hacking yarışması!

Bu sene başkentte ikincisi organize edilen Capture the Flag (Bayrağı Yakala) yarışması siber güvenlik uzmanlarını bir noktada buluşturacak.

20 Ekim 2016’da Wyndam Ankara Otel’de düzenlenecek olan yarışmanın, kamu kurum ve kuruluşlarından ve özel sektörden siber güvenlik uzmanlarını bir araya getirecek. Yarışma, Türkiye’de siber güvenlik alanında yapılmış en büyük yarışmalardan biri olacak.

Savunma Teknolojileri ve Mühendislik A.Ş. (STM)’nin yatırımda bulunduğu organizasyonda siber güvenlik uzmanları, özellikle yapılmış sistem açıklarını bulmaya çalışarak büyük ödülü kazanmaya çalışacaklar. Yarışma ödülleri birinci olan kişiye 10 bin TL, ikinciye 7 bin TL, üçüncüye ise 5 bin TL para ödülü olarak verilecek.

Katılımın ücretsiz olduğu etkinlikte takımlar, yanlarında kendileri dışında bağımsız ekiplerden de yardım alabilecekler. Son başvuru tarihinin 19 Ekim 2016 Pazartesi günü saat 13.30 olarak belirlenmiş.

Yarışma kurallarından bazıları şu şekilde:

  • Bir takımdaki üye sayısı en az 3 ve en fazla 4 kişi olacaktır.
  • Yarışmacıların, yarışma tarihi itibari ile 18 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir.
  • Her katılımcı kendi bilgisayar ve yazılımlarını yarışma ortamına getirmek durumundadır.
  • Yarışma içerisinde herhangi bir şekilde bruteforce yapılması veya sisteme DoS/DDoS saldırısı gerçekleştirilmesi yasaktır, yapanlar diskalifiye edilecektir.

Yarışmayla ilgili diğer detaylara şuradaki resmi web sitesinden ulaşabilir, başvurabilirsiniz.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir