Kapat
Oyun 0

GTA V’in satışları 90 milyonu geçti!

Rockstar Games ve 2K Games‘in bir alt şirketi olan Take-Two Interactive, 2017’nin son çeyreğine dair finansal gelir tablosunu paylaştı. Buna göre 2017 yılı, oyun stüdyosu için inanılmaz kârlı oldu. Özellikle GTA V’nin online modu, şirketin kasasına para akışını hızlandırdı.

Şirketin kârlılığı artış gösterdi

Tatil döneminde GTA Online ve NBA 2K18, oyuncuların oyun içinde yaptığı harcamalar bakımından rekor kırdı. Mikro ödemeler, abonelikler ve satışa sunulan DLC paketleri gibi birçok dijital içerik; Take-Two Interactive‘in kârlılığını artırdı. Bir önceki yıl aynı dönemde 476,5 milyon dolar kâr eden Take-Two, 2017’de bu rakamı 480,8 milyon dolara çıkarmayı başardı. Müşteri başına yapılan harcamalarda ise yüzde 64’lük bir artış kaydedildi. Sürpriz olmayan bir şekilde GTA Online, oyuncuların en çok para harcadığı mecraların başında geldi.

GTA V satışlarında rekor kırıldı

Take-Two şirketinin CFO’su Lainie Goldstein, ilk kez 2013 yılında piyasaya çıkan GTA V’in toplamda 90 milyon adetten fazla sattığını resmen açıkladı. Yakalamış olduğu bu yüksek satış grafiğiyle GTA V, ABD genelinde ticari olarak en başarılı performansı sergileyen oyunlar arasına ismini yazdırmış oldu.

Öte yandan 2017’nin Aralık ayında GTA Online yeni bir oyuncu rekoru da kırdı. Aralık’ta GTA Online‘da oturum açan oyuncu sayısı, önceki hiçbir ayda olmadığı kadar fazlaydı. Bu başarının arkasında GTA Online‘a eklenen yeni modlar, silah, karakter ve arabalar yatıyor.

Birol Çolhan {Birol Çolhan}

Teknoloji, gündem, oyun, mobil ve inceleme alanlarında yabancı ve farklı kaynaklardan aldığı yazıları sitemiz için paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir