Kapat
Haberler 0

Google’ın Yeni Kampüsünün Detayları Paylaşıldı

Google, çalışanları için Londra’da çok önemli bir konum olan King Cross’ta inşa edeceği lüks kampüsünün detaylarını paylaştı.

Arama motorları, reklam teknolojileri ve çevrim içi bilgi dağıtımı konularında hizmet veren çok uluslu bir Amerikan şirketi olan Google, çalışanları için İngiltere Londra’da çok değerli bölgelerden birisi olan King Cross’ta bir kampus inşa edecek. Şirket kampusun detaylarını paylaştı.

7 Bin Çalışan İçin İnşa Edilecek

Google’un 870 bin metrekare alan üzerine inşa edeceği kampus 7 bin çalışana hizmet verecek. Çok lüks olacak kampusun sadece maliyeti değil çalışanlara sunacağı hizmetlerde dikkat çekiyor. Kampusun 2018 yılında hizmete başlaması planlanıyor. Toplam 11 katta oluşacak olan kampus çalışanlara spor salonu, tiyatro ve olimpik yüzme havuzu gibi ek yapılara da ev sahipliği yapacak. Aynı zamanda binada uyumak için de yerler olacak.

Kampus Google’ın Güney Kaliforniya dışında tasarladığını ikinci kendi ofisidir. Kampusun içerisinde sağlıklı yaşam ve fitness merkezi, spor salonu, basketbol ve futbol oyunlarının oynanabileceği büyük bir spor salonu da yer alacak.

1 Milyar Sterline Yapılacak

Google’ın lüks kampusunun 1 milyar sterline mal olması bekleniyor. Kampusun çatı katı bile özenle düzenlenmiş diyebiliriz. Çatı katında bahçe, çayırlık alanlar, yürüme yolu ve kafeteryalar olacak. Burada yer alan yiyecek ve içeceklerde ücretsiz olarak satılacak. Tasarımcılar kampus tamamlandıktan sonra dünyanın en iyi tasarımlarından birisi olacağını düşünüyor.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir