Kapat
Google’dan Airbnb tarzı kiralık listelemeler geliyor
İnternet 0

Google’dan Airbnb tarzı kiralık listelemeler geliyor

Arama sonuçlarında seyahate çıkmak isteyenler için yerinde uçak ve otel kartları hazırlayan Google, hemen bu kartları birazcık daha geliştiriyor. Demin deneme edilen bir özellik arama sonuçlarına Airbnb tarzı kiralama seçeneklerini de ekliyor.

 

Yeni nitelik

 

Yeni nitelik Kiralık Yazlıklar adını taşıyor ve Konaklama Türü kategorisi içerisinde yer alıyor. Otel aramalarında filtrelerin yandaki diğer filtreler kısmında geçtiğinizde Kiralık Yazlıklar seçeneğini faal hale getiriyorsunuz. Bu filtre ile aradığınız bölgedeki kiralık oda veya daire listeleri karşınıza geliyor.

 

Kiralık listelerin Airbnb ile herhangi bir ilgisi yok. Bu bakımdan Google kendi kiralık yerleşim filtresini oluşturuyor diyebiliriz. Özellik şu lahza test aşamasında. Yapılan araştırmalarda 7000 listeleme bulunmuş. asıl ülkelerde test edilen özellik Airbnb dek ayrıntılı tanımlamalar ve görseller içermiyor. Bunun en büyük sebebi ise hemen şimdi Google’ın ticari ortaklıklara başlamamış olması.

 

Hem Bkz.Moto Z telefonlar için 4K ve 360 derece video desteği

Hizmetin yaygın olarak kullanıma sunulması ile Google’ın yerel veya global ortaklıklar yaparak portföyünü genişleteceği ve daha iyi bir listeleme ortaya çıkaracağı varsayım ediliyor. Bakalım Airbnb gibi bağımsız platformlar bundan nasıl etkilenecek. 

 

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir