Kapat
Oyun 0

Google, Yeti ile oyun sektörüne giriş yapmaya hazırlanıyor

PlayStation, Xbox ve Wii gibi alternatiflerin bulunduğu oyun sektörüne giriş yapmaya hazırlanan Google; Yeti adını verdiği platform için çalışmalarına hız verdi. Normalde 2017 yılında başlatılması planlanan Yeti için 2 yıldır çalışmaların sürdüğü belirtiliyor.

Bugüne dek akıllı telefon, bluetooth hoparlör, online reklamcılık, sürücüsüz otomobiller ve akıllı gözlükler gibi birçok farklı teknolojik ürün kategorisinde faaliyet gösteren Google‘ın bir sonraki hamlesi, oyun dünyası üzerine olacak. Yeti, bunun için gün sayıyor.

Çalışmalar iki yıldır aralıksız devam ediyor

The Information sitesinde yer alan habere göre Google, Yeti adı verilen yeni platform için tam 2 yıldır aralıksız çalışıyor. Yeti projesinin yöneticileri arasında ise Mario Queiroz ve Majd Bakar bulunuyor. Buna göre Yeti ile hem PlayStation gibi bir oyun konsolu donanımı, hem de bulut bilişim üzerine inşa edilen yepyeni bir yayıncılık servisi hazırlanıyor. İddialar Yeti‘nin bugüne dek kullanılan PlayStation Now, Xbox GamePass ve NVIDIA GeForce Now gibi sistemlerden çok daha farklı bir sistemi benimseyeceğine işaret ediyor.

Sadece Android oyunlarını destekleyebilir

Google Yeti ile ilgili sis perdesi henüz daha kalkmış değil. Ancak şimdiden akıllarda bazı soru işaretleri var. Çünkü PlayStation Now, yalnızca PlayStation oyunlarını online olarak yayınlamaya imkân tanıyor. Xbox GamePass ise aynı şeyi Xbox oyunları için yapıyor. Hal böyle olunca Google Yeti‘nin yalnızca Android işletim sistemine sahip akıllı telefon ve oyunlarda kullanılması şaşırtıcı olmayacaktır.

Birol Çolhan {Birol Çolhan}

Teknoloji, gündem, oyun, mobil ve inceleme alanlarında yabancı ve farklı kaynaklardan aldığı yazıları sitemiz için paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir