Kapat
Haberler 0

Google Wifi cihazıyla Wi-Fi Ağlarını Yönetecek..

Google Wifi’ ı tanıttı. Google WiFi ile çekim gücünü arttıran sinyal yönlendirmesi yapacak.

4 Ekim akşamı düzenlenen Google etkinliği ile birlikte yeni Pixel telefonları başta olmak üzere birçok yeni cihazını tanıtan Google, bu etkinlikte Google WiFi adını verdiği bir cihazını da duyurdu. Bu cihaz hepimizin yaşadığı bir soruna çözüm getirecek.

Google WiFi isimli cihaz temel olarak evimizde WiFi ağının tam olarak çekmediği yerlerde çekim kalitesinin artmasını sağlıyor. Böylelikle bazı odalarda, yerlerde WiFi ağına bağlanamama sorunu tarihe karışıyor. Aynı zamanda 5GHz bandı dahil kadar birçok WiFi ağını destekleyen Google WiFi, otomatik olarak en hızlı internet bağlantısı kurabileceğiniz Wi-Fi ağına bağlanmanıza imkan tanıyor. Hepimizin evinde, iş yerinde gerek modemlerden gerek telefonlarımızdan kaynaklı çekmeme sorunu bulunuyor. Google’ ın bu yeni cihazı tüm bu sorunları ortadan kaldıracak.

Aslında bir çeşit sinyal yönlendiricisi olan Google WiFi, özellikle apartmanlarda ortak kullanılan ağlarda veya dubleks, tripleks gibi kat sayısı bulunan evlerde ya da bahçesi bulunan evler için önemli bir çözüm olacak. Google WiFi’ın başlangıç modelinin satış fiyatı ABD için 129 dolar olarak belirlenmiş. Henüz Türkiye fiyatı belli olmayan cihaz umarız ki Türkiye’ ye gelir ve yüksek maliyetlerde olmaz.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir