Kapat
Haberler 0

Google ve Apple Rekabeti Kızışmaya Başladı..

Google ve Apple rekabeti kızışmaya başlıyor. Google Apple’ a karşı büyük yarışa giriyor.

Apple ve Samsung rekabetini hepimiz biliyoruz. LG, HTC, Sony gibi çoğu popüler telefon markalarının başarılı cihazları olsa da bu rekabet içerisine hiç bir zaman tam olarak giremediler. Samsung ve Apple rekabeti hep alışagelmiş bir rekabet oldu. Öyle de devam ediyor. Ama Google bu işi bozuyor. Dün akşam saatlerinde yapılan #madebygoogle etkinliği ile Google her alanda Apple’ a sıkı rakip olmaya hazırlanıyor.

Yeni telefonları olan Google Pixel ve Google Pixel XL ile büyük yankı uyandıran Google Siri’ yede rakip olmak için Google Asistan’ ı geliştirdi. Her konuda Google Asistan ile çalışılabilecek olması ve Google’ ın yeni sohbet uygulamaları olan Allo ve Duo’ yla tam uyumlu olması ile Siri’ yi zorlayacağı kesin.

Zaten işletim sistemi olarak Android ve IOS rekabeti sesini iyice duyurmuş olsa da Google her konuda yarışmak istediğini göstermiş oldu.

Google Asistan ile Siri’ ye, Pixel ve Pixel XL ile iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ a büyük rakip olmayı hedefleyen Google bakalım Samsung ve Apple rekabetini bozup Apple ile rekabete girebilecek mi?

google-kilavuz-aslantek-teknoloji-haber-sitesi

Aynı zamanda Google, iPhone kullanıcılarını kendi cihazlarına çekmek için Apple taktiğini kullanıma açtı. Google Apple’ ın daha önce yaptığı gibi iPhone kullanıcılarının nasıl Pixel ile bağlanacağını gösteren bir kılavuz yayınladı. Bu kılavuz yoluyla Google iPhone kullanıcılarını Pixel cihazlara çekmeyi düşünüyor. Google’ ın madeby.google.com sitesi aracılığıyla paylaştığı bu kılavuz etkili olabilecek mi? Merak konusu.

Google sadece Apple değil Samsung’ a da sıkı bir rakip olarak geliyor. Bakalım bu rekabetlerin sonucu ne olacak. Apple ödün verecek mi?

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir