Kapat
Teknoloji 0

Google Play’da Oyunlarını İndirmeden Oynayabileceksiniz

Google Play Store’a gelecek yeni özellikle beraber, oyunları indirmeden önce demo olarak oynamanız mümkün olacak.

Bazen telefonlarınıza yeni oyunları yüklemek oldukça sıkıntılı bir durum. En çok can sıkan ise indirilen oyunun beklendiği gibi olmaması. Ciddi anlamda insanın morelini çok fazla bozuyor. Google, Play Store’da kullanıma sunacağı Play Instant teknolojisiyle artık bu duruma son vermeyi düşünüyor.

Bu teknoloji hakkında biraz detay verecek olursak eğer, daha önceki video izlerken karşımıza çıkan reklamlardan farkı yok. Bu reklamlar genel anlamda oyun geliştiricileri tarafından seçilmiş ve kısa bir versiyon olarak oyunları oynamanıza olanak sağlamakta. Bu bakımdan oyunu indirmeden bilgi sahibi olabiliyorsunuz.

Google, oyun geliştiricilerinin hangi kısmı oynatmak istediği konusunda tamamen özgür bırakıyor. Bu bakımdan oyunu indirdikten sonra farklı bir oyunun çıkmasıyla oluşan morel bozucu durum artık yaşanmayacak. Instant teknolojisinin popüler olmasıyla beraber çok güzel işlere imza atılacak.

Play Instant teknolojisi 2 yıl önce Google’ın geliştiriciler platformunda zaten duyurulmuştu. Ancak Google Play’e eklenmesi çok uzun bir süreden sonra gerçekleşti. Bu bakımdan tam anlamıyla kullanılması için biraz daha bekleyebiliriz.

Harun {Harun}

14 yıllık bilgisayar geçmişi olan ve Teknoloji meraklısı bir yazar...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir