Kapat
Teknoloji 0

Google Lens, Android kullanıcıları üzdü!

Google’ın son zamanlarda çok fazla üzerinde durduğu projesi Google Lens, şirketi hayal kırıklığına uğrattı. Google Lens uygulaması Pixel 2 model akıllı telefonu iPhone sandı.

Google’ın son yıllarda çok fazla üzerinde geliştirmeler yaptığı Google Lens uygulaması bir bebeğe gördüğü her nesneyi tanıtabilecek bir uygulamaydı. Google’ın bu yapay zekası çok başarılı bir uygulama olurken, geçtiğimiz günlerde Apple’ın iOS platformuna da gelmişti.

Kamera yardımıyla karşısında gördüğü nesneleri tanıyabilen uygulama kullanıcıya nesneleri ifade ediyor ve ne olduğunu söylüyordu. Ancak geçtiğimiz günlerde bir hatadan dolayı Google Lens uygulaması iOS kullanıcılarına karşılık Android kullanıcılarını küçük düşürdü.

Google Lens, Pixel 2’yi iPhone olarak tanıdı!

Uygulama geçtiğimiz günlerde, nesne tanımaya devam ederken bir sorundan kaynaklı veya başka bir durumdan dolayı Android kullanıcılarını çok fazla üzdü. Çünkü uygulama tanıma işlemi yaparken Google‘ın kendi telefonu olan Pixel 2‘yi iPhone olarak tanıdı.

Böyle bir durumun ne şekilde gerçekleştiği bilinmiyor ancak bu durum Android kullanıcıları yakından incittiği kesin.

Google, ise konu hakkında bir açıklama yapmadı. Ancak bu sorunun hemen düzelmesi gerektiği kesin. Bakalım Google ilerleyen günlerde bir güncelleme ile bu sorunu düzeltecek mi?

Harun {Harun}

14 yıllık bilgisayar geçmişi olan ve Teknoloji meraklısı bir yazar...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir