Kapat
Gündem 0

Google’ ın 4 Ekim’ de düzenleyeceği etkinlikte neler tanıtılacak?

Google’ ın 4 ekim tarihinde düzenleyeceği etkinlikte bir çok yenilik tanıtılacak, peki bu özel lansmanda yeni neler olacak?

Google Lansman’ ında Android tarihinde ki çok büyük gelişmeler olacak. Google etkinliğinde tanıtılacak ürünleri ve yeni projeleri sizin için düzenledik. İşte 4 Ekim’ de tanıtılacak proje ve ürünler;

google-pixel

Google Pixel Tanıtılıyor.

Daha öncede haberlerini yaptığımız gibi Google Nexus yerine bu etkinlikte Google Pixel ve Google Pixel XL tanıtılacak. İsim değişikliğine giden Google’ ın yeni telefonları hakkında bir çok bilgiyi sizinle daha önce paylaştık. Gündemde en çok kalan teknoloji haberlerinden biri olan Google’ ın yeni telefonları 4 Ekim tarihinde tanıtılacak.

google-home

Google Home Geliyor.

Amazon Echo‘ ya rakip olarak Google Home geliyor. Amazon Echo‘ nun yanı sıra daha gelişmiş özellikler sunan Google Home ile evinizi rahatlıkla kontrol edebileceksiniz.

1472854575_android

Android yerine Andromeda..

Google yeni işletim sistemini tanıtmaya hazırlanıyor. Chrome OS ve Android işletim sistemlerini birleştirerek ikisinin karışımını yapan Google, hem mobil telefonlarda hemde bilgisayarlarda tek işletim sistemi kullanacak. Aynı zamanda Windows’ a da rakip olmayı amaçlayan Google, Android devrine kendi elleriyle son verip işletim sistemi savaşını çok farklı bir boyuta taşıyabilir. Daha önce yaptığımız Andromeda haberini buradan okuyarak yeni işletim sistemi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

daydream

Daydream ile daha gelişmiş sanal gerçeklik.

Google’ın ilk olarak Google I/O 2016 etkinliğinde duyurduğu ve sanal gerçeklik teknolojisini büyük ölçüde hayatımızın bir parçası yapacak olan Daydream VR‘ın artık 4 Ekim’deki lansmanla birlikte hayatımıza gireceği düşünülüyor. Söylenene göre Daydream VR platformunu destekleyen ilk akıllı telefonlar ise Google Pixel ve Pixel XL olacak. Daydream VR ile Google sanal gerçekliğide üst konumlara taşıyacak.

chromecast-ultra-teknoloji-haber-aslantek

Chromecast Ultra’ ya 4K desteği.

Google’ ın televizyonlar için sunduğu Chromecast Ultra artık 4K videoları destekleyecek. Böylece 4K desteği olan televizyon kullanan kullanıcılar 4K videolar izleyebilecek.

 

4 Ekimde yani yarın Google’ ın gündeme damgasını vuracağını düşünüyoruz. Hep birlikte 1 gün sonra Google neler açıklayacak, tanıtacak göreceğiz.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir