Kapat
Mobil 0

Google Haritalar Ekranına Kısayollar Geliyor

Arama motoru Google, her geçtiğimiz gün Haritalar’ına yeni özellikler katarak gündemde durmayı başarıyor. Son gelen bilgilere göre çok kullanışlı bir özellik platforma dahil ediliyor.

Google, kısa süre önce Hindistan’daki Google Haritalar kullanıcılarına yeni bir özellik sundu. Bu yeni özellikle beraber ekrana eklenebilecek kısayollar ile çevredeki restorantları, sinamaları veya hastaneleri gösteren adreslere ve tariflere çok daha basit bir şekilde ulaşabilir ve ekstra bir arama işlemine gerek duymanıza son veriyor.

Yeni özellik şuan için bütün dünyaya aktif olarak sunulmuş değil, ancak Hindistan’da birçok kullanıcı şuan bu özelliği kullanabiliyor. Kısayollarınıza en fazla dört adet ekleme yapabilirsiniz. Şuan aktif olarak 14 farklı seçenek sunulmuş ve dört seçeneği kısayollarınıza ekleyip kullanabilirsiniz. Özellik çok güzel ve kullanışlı olurken, kolaylık sağlama konusunda bir numara denilebilir. Bu yeni özelliğin tüm dünyaya kısa süre içerisinde gelmesi bekleniyor.

Şuan için Hindistan’da kullanıcılardan çok fazla yorum gelmiş değil. Ancak Google’ın son zamanlarda Haritalar’ına dair yaptığı geliştirmeler oldukça başarılı. Bakalım teknoloji devi bu özelliği ne zaman dağıtacak bekleyip göreceğiz.

Harun {Harun}

14 yıllık bilgisayar geçmişi olan ve Teknoloji meraklısı bir yazar...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir