Kapat
Google Earth artık doğadan canlı yayın yapacak
İnternet 0

Google Earth artık doğadan canlı yayın yapacak

Google Earth, bu yılın Nisan ayında yeni bir tasarıma sahip olurken bununla birlikte 3D geçiş, tarayıcı desteği, Şanslı Hissediyorum zarları gibi yeni özellikleri kazanmıştı. Eklenen yeniliklerden biri de Sesame Street, BBC Earth, NASA gibi iş ortaklarının desteğiyle eşi sözde olmayan deneyimler sunan Voyager (Gezgin) bölümüydü.
 

Hem Bkz.Milli klavyeye TSE tescili

Google Çarşamba günü, öykü anlatım platformu Voyager’a canlı içerik beslemeleri eklediğini açıkladı. Yani Google Earth bundan böyle dünya genelindeki seçkin konumlardan canlı video yayınları sunacak. Yeni bilhassa birlikte izleyiciler artık öbür yerlerdeki etkinlikleri canlı olarak izleme şansına sahipler. Yayınların başladığı ilk yer ise Alaska’daki Katmai Ulusal Parkı oldu.
 
Doğa harikası parkın çevresine biri su altında almak üzere beş kamera yerleştirilmiş durumda. Bu kameralar yoluyla yapılan canlı yayınları izleyerek kahverengi ayıların, Brooks nehrinin üzerinden atlayan somon balıklarını nasıl avladıklarını bakmak mümkün. İçeriğin tamamına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir