Kapat
Google.com ana sayfası yenilenmeyecek
İnternet 0

Google.com ana sayfası yenilenmeyecek

The Guardian kaynaklı bir rapor, Google’ın önümüzdeki günlerde kullanım tabanlı haber akışını, etkinlikleri, spor olayları ve ilgi alanına yönelik içerikleri Google.com masaüstü sayfasına entegre edeceğini bahis etmişti. Arama devi, Google başlıca sayfasının masaüstü sürümünü yenilemeyi planladığı yönündeki haberleri reddetti.
 
Rapor, Google’ın 19 Temmuz’daki haber akışı güncellemesiyle ilgili blog yazısına dayanıyordu ama gönderinin yalnızca mobil site ve uygulamalar için olduğu bildirildi. Şirket sözcüsü masaüstü sitenin yenilenmekte olduğu haberlerini yalanlarken “Sızıntı deneyiminin bir versiyonunu bu yılın ilerleyen zamanlarında mobil web’deki Google.com‘a aktarmayı umuyoruz. Açık elde etmek icabında, masaüstü için hiçbir planımız yok” dedi.
 

Ayrıca Bkz.Apple’dan Dwayne Johnson’lı aksiyon filmi tadında Siri reklamı

Şirket geçtiğimiz hafta iOS ve Android cihazlardaki asıl uygulamasını, Facebook güya bir haber akışı ekleyerek güncellemişti. Google uygulaması artık kullanıcılara, ilgi alanlarına karşın haber, video, maç sonuçları ve hava durumu gibi içerikler gösterebiliyor. Dolayısıyla bu yeniliğin duyurulması, Google’ın sade ve basit masaüstü sitesinin de benzer tasarım çizgisini takip edebileceği söylentilerinin ortaya çıkmasına niçin oldu.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir