Kapat
İnternet 0

Google Canary, Google Kanarya Nedir?

Google Canary, Google Kanarya Nedir? Ne işe yarar? Nasıl Kullanılır?

Google Canary türkçe karşılığıyla Google Kanarya Nedir? Sorunun cevabı aslında çok basit. Bildiğimiz ve en sık kullandığımız mobil ve masaüstü uygulamalardan, tarayıcılardan biri olan Google Chrome büyük bir yeniliğe gidiyor. Facebook orta seviye telefonlar için önümüzde ki zamanlarda Facebook Lite‘ ı kullanıma sunmuştu. Oldukça yararlı olan uygulama daha sonra Facebook Messenger içinde geleceği söylenmişti. Şimdi ise aynı yolu Google izliyor. Google daha az batarya ve güç tüketen yeni tarayıcısının deneme sürümünü Android platformunda ve masaüstü platformlarda indirmeye açmış durumda.

Peki ya bu Google Canary ne işe yarar?

Telefonlarımız için bellek problemi oldukça artmış durumda. Çoğu uygulama, tarayıcı, oyun zamanlar devasa derecede yüksek bellek kullanımı yapıyor. Bu durum telefonumuzu yavaşlatıyor, aynı zamanda bize yeterli alan bırakmıyor. Google buna çözüm olarak oldukça hızlı olan Google Chrome tarayıcısının yanına Google Canary‘ i ekledi. Google Canary (Kanarya) ile daha iyi bir tarayıcı sunmayı hedefliyor. Daha az bataryadan tüketen, daha az bellek tutan daha kararlı bir tarayıcı. Google Chrome‘ un yeni bir sürümü olarak düşünülen bu tarayıcı şimdilik Chrome‘ dan ayrı olacak. Tüm hata ve sorunlar giderildiğinde Chrome güncellemesi olarak gelecek.

Bakalım Google düşündüğünü yapıp çözüm getirmeyi hedeflediği bu sorunların üstesinden gelebilecek mi? Google Canary ne kadar başarılı olacak. Google Chrome oldukça başarılı olsa da en iyi kesinlikle değil. Google Canary güncellemesi ile en iyisi olmayı amaçlıyor. Yeni bilgiler geldikçe aktarmaya devam edeceğiz.

Aşağıdan Google Canary‘ i indirebilirsiniz.

İNDİR

 

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir