Kapat
Genel 0

Gigabyte Aero 15 ve 15X Laptopunu Tanitti


Geçtigimiz günlerde şirketten yapilan açiklamalarda  Gigabyte şirketin Intel’in yeni H serisi Coffee Lake işlemcileriyle birlikte piyasaya sürülen Gigabyte Aero 15X modelini duyurdu.Dizüstü olan bu cihaz
  6 çekirdeğe ve 12 iş parçacığından oluşmakta .Gigabyte’nın en yeni premium dizüstü bilgisarayi olan bu leptop Aero 15X, daha önce sahip olduğumuz oyuncu leptoplarından degil.Gigabyte  şirketinin yaptigi açiklamalarda bunun sadece bir oyun laptopu değil, üretkenlik için tasarlanan bir makine olduğunu ve X-Rite sertifikalı bir ekran özelliklerine sahip oldugunun altini çizmekte.

İnce, hafif ve taşınabilir  dizüstüleri bilgisaraylar gün geçtikce daha şik ve ince olarak karşimiza gelmekte. Gövdesinin alüminyum  olmasi  bu alandaki en güçlü rakiplerden biri olan aero 15 Alti çekirdek Intel Core i7-8750H işlemcisi bulunuyor. Özellikle dört çekirdekli Core i7-7700HQ  üzerinde, özellikle üstünlük saglıyor. 

Gigabyte  Aero 15 modelinde GeForce GTX 1060 6GB ekran karti bulunurken Aero 15X versiyonunda ise GTX 1070 Max-Q 8GB ekran karti bulunuyor. Yüksek depolama alana ihtiyaç duyulmasiyla Gigabyte kullanicilarina yüksek okuma / yazma M.2 özellikli 512 GB depolama alani sunma imka’ni sağlamiş. 5 mm çerçeveli panelleriyle karşimiza çikarken Gıgabyte Aero 15X oyuncuların vaz geçilmezi olan 144 Hz yenileme hızına sahip ve  15,6 inç FHD LCD’ler ile birlikte geliryor.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir