Kapat
Haberler 0

Garanti dışı kalan HomePod’lar 279 dolara tamir edilecek

Apple, henüz satışına yeni başladığı HomePod isimli akıllı hoparlör modelinin garanti dışında kalacak şekilde bozulması halinde tam 279 dolar karşılığında tamir hizmeti sunacağını açıkladı.

HomePod’la ilgili çokça merak edilen “Cihaz garanti dışı kalırsa ne olacak?” sorusuna cevap veren Apple, “Eğer sorun AppleCare+ ve tüketici haklarının sağladığı garanti kapsamı dahilindeyse hiçbir şekilde ücret talep edilmeyecek. Ancak yaşanan problem garanti dışındaysa, bunun için ekstra ücret ödemeniz gerekecek” açıklamasını yaptı.

Tamir ücreti olarak ise müşterilere 279 dolar değerinde bir fatura çıkarılacağı belirtildi.

Yenisini almak, tamir ettirmekten daha mantıklı

Geçtiğimiz gün satışına aktif olarak başlanan HomePod’un halihazırda satış fiyatı 349 dolar.

Eğer HomePod’u tamir ettirmek için bir de kargo parası vermek zorunda kalırsanız, 279 $‘ın üstüne 19,95 $‘lık nakliye bedeli ödemeniz gerekiyor. Bununla birlikte hesap 298,95 dolara kadar yükseldiği için maliyet 349 dolarlık yeni HomePod fiyatına bir hayli yaklaşıyor. Hal böyle olunca bozulan HomePod’u tamir ettirmektense yenisini almak çok daha mantıklı bir tercih olarak gözüküyor.

Rakiplerinden çok daha pahalıya satılıyor

Tamir fiyatının çok yüksek olması, Apple‘ın eleştiri oklarına hedef olmasına da yol açmış durumda. Üstelik Apple HomePod’un alternatifleri şuanda çok daha uygun ücretler karşılığında satın alınabiliyor. Google Home ve Amazon Echo‘nun yanı sıra Sonos gibi birçok akıllı hoparlör modeli, HomePod‘dan daha ucuza satılırken kullanıcılar tamir ücreti yüksek HomePod‘a beklendiği kadar ilgi göstermeyebilir.

Birol Çolhan {Birol Çolhan}

Teknoloji, gündem, oyun, mobil ve inceleme alanlarında yabancı ve farklı kaynaklardan aldığı yazıları sitemiz için paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir