Kapat
Android 0

Galaxy S9 Plus’ın Geekbench puanı ortaya çıktı

İspanya’nın başkenti Barcelona’da düzenlenecek olan MWC 2018 etkinliğine sayılı günler kaldı. Bundan tam 6 gün sonra başlayacak olan etkinlikte Samsung’un yeni amiral gemisi modelleri Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus‘ın tanıtılacağı artık resmi olarak doğrulanmış durumda. Ancak ortaya çıkan onlarca sızıntı kaynaklı habere rağmen halen daha amiral gemilerinin fiyatı ve teknik özellikleri hakkında detaylı bilgiye sahip değiliz. Ancak S9 Plus’ın çift lensli kameraya sahip olacağı ve Infinity Display ile geleceğine dair çeşitli iddialar söz konusu.

Ancak bugün Galaxy S9 Plus’ın benchmark uygulaması Geekbench‘te elde ettiği puan gün yüzüne çıktı.

Samsung’un yeni performans canavarı!

Galaxy S9 Plus, ilk kez Geekbench’in benchmark portalında görüntülendi. Yeni amiral gemisi modeli tek çekirdekli performans testinde 3773 gibi etkileyici bir puan almayı başardı. Çok çekirdekli performans sonucu elde edilen puan ise 9024 olarak kayıtlara geçti. Her ne kadar yüksek olsa da bu rakamlar Apple’ın iPhone X modelinin elde ettiği puanın çok daha altında.

Hatırlanacağı üzere geçen sene satışa çıkan iPhone X’in tek çekirdekli skoru 4188, çok çekirdekli puanı ise 10069 idi.

Öte yandan Şubat ayının ilk günlerinde de Galaxy S9 Geekbench’in veritabanında listelenmişti. S9’un tek çekirdekli skoru 3648, çok çekirdekli test sonucu aldığı puan ise 8894 olarak görüntülenmişti.

Haftasonu da Almanya menşeli WinFuture sitesinde Samsung’un yeni amiral gemisine dair birçok bilgi gün yüzüne çıkmıştı.

Birol Çolhan {Birol Çolhan}

Teknoloji, gündem, oyun, mobil ve inceleme alanlarında yabancı ve farklı kaynaklardan aldığı yazıları sitemiz için paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir