Kapat
Oyun 0

Fortnite iOS sürümü çıkışını yaptı

Epic Games tarafından geliştirilen ve PUBG’nin büyük rakibi olan Battle Royale oyunu Fortnite PC, Mac, PlayStation 4 ve Xbox One için çıkış yaptıktan sonra şimdi ise iOS platformu için çıkışını yaptı. 12 Mart tarihinde davetli kullanıcılar için açılan oyun artık iOS cihazlarda herkes için erişilebilir olacak.

Oyunun iOS sürümü PC, Mac ve konsol sürümlerinde olduğu gibi aynı harita, oynanış ve içeriğe sahip olacak. Böyle olması da diğer platformlarda oyunu oynayanlar için kolaylık sağlayacak. Fortnite ile tüm sürümlerinde aynı güncellemeler sağlanacak ve yakın zaman içerisinde Android cihazlara da gelecek.

Tamamen ücretsiz olan Fortnite Battle Royale neredeyse popüler her platforma çıkıyor. PUBG’nin büyük rakibi olmasıyla bilinen Fortnite oyuncu sayısı gittikçe yükseliyor. Ayrıca Fortnite için Cross Play özelliğinin de olması oyuncuların işlerini kolaylaştırıyor. Bu özellik PC platformunda oynayan bir kullanıcının başka platformda oynayan arkadaşlarıyla oynamasını sağlıyor.

Fornite oyununu PC platformu için indirmek isteyenler buradan ulaşabilirler. Oyunun her platformda ücretsiz olduğunu bir kez daha atalım.

Fortnite ilk 25 Temmuz 2017 tarihinde çıkmıştı. Battle Royale oyununun popülerleşmesiyle birlikte ardı ardına bir sürü oyun içerisinde Battle Royale modu gelmeye başladı. Fortnite Battle Royale ise bu oyun modlarından bir tanesi. PUBG sayesinde büyük ilgi gören bu oyun modu yakın zaman içerisinde büyük kitlelere ulaştı. PUBG liderliği elinde tutuyordu fakat Fortnite Battle Royale kısa zaman içerisinde yükseldi ve zamanla PUBG’yi bile geçen bir kitleye sahip oldu. Bunun sebebinin PUBG’nin bitmeyen hile sorunları, grafik optimizasyonu ve Fortnite’ın ücretsiz olmasından kaynaklanabilir. Tabi başka etkenlerinde etki edeceğini unutmamak gerekir. Uzun lafın kısası bu iki büyük Battle Royale oyunu şuan en popüler oyunlar arasında ve daha fazla Battle Royale moduna sahip oyunlar çıkmaya devam ediyor. İlerleyen zamanlarda nelerle karşılaşacağız hep beraber göreceğiz.

Ferhat Çark {Alathor}

Bilgisayar programcılığı mezunu, teknoloji ve oyunlara oldukça ilgili. Tüm tecrübe ve deneyimlerini sitemiz için kullanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir