Kapat
Firefox 56, binlerce sekme içerisinde bile çok akıcı
İnternet 0

Firefox 56, binlerce sekme içerisinde bile çok akıcı

Bir dönem Internet Explorer katili olarak görülen oysa bugünlerde biraz geriye doğru düşen Firefox internet tarayıcısı, kullanıcılara en iyisini arzetmek için çalışmalara devam ediyor. Tarayıcının yeni performans araçları epeyce etkileyici sonuçlara imza atıyor.

 

Binlerce sekme

 

Quantum Flow adıyla geliştirilen yeni teknoloji, tarayıcının yoğun önem aşağıda da en iyi akıcılığı sunmasını amaçlıyor. Mozilla mühendisi Dietrich Ayala, teknolojiyi bazı testlere sokmuş ve nasıl çalıştığını gözler önüne sermiş.

 

Tam tamına 1691 adet sekme açan Ayala, baştan başlatarak tarayıcının ne kadar sürede hazır ülkü geldiğini test etmiş. Firefox 50 sürümü 8 dakikaya kadar uzarken yeni teknolojiyi barındıran Firefox 55 ve 56 sürümleri yaklaşık 1 dakikada sekmeleri hazır etmiş.

 

Keza Bkz.Microsoft Paint’e elveda

Bellek kullanımında da tekrar büyük sıçrama laf konusu. Firefox 50 neredeyse 2GB bellek tüketirken 55 ve 56 sürümleri 500MB seviyesine inmeyi başarıyor. Bilhassa düşük RAM kapasitesine sahip bilgisayarlar için bir netice.

 

Firefox tarayıcısı hali hazırda 54 numaralı sürümde yer alıyor. Bu bakımdan yoğun sekme akıcılığı az önce mevcut değil. Önümüzdeki haftalarda 55 ve 56 numaralı sürümlerin kullanıma sunulması bekleniyor.

 

 

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir